Нікопольський лікар висловився з приводу вакцинації від COVID-19

Нікопольський лікар, завідувач відділенням у Медичному центрі «Імпульс» Олексій Бурлешин поділився своєю думкою з приводу коронавірусу, його наслідків для організму, а також із приводу вакцинації, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на публікацію доктора в Фейсбуці, яку він назвав «Час перших».

Важкі уроки життя…Нам усім здається, що ми навчилися жити при коронавірусі, але загроз ще дуже багато. Коли весь світ буде святкувати перемогу над коронавірусом, сказати поки складно. Епідемія коронавірусу стала неоголошеною війною для лікарів та людей всього світу. Захворюваність серед лікарів побила всі рекорди. Всі втомилися, всі хочуть жити, як раніше. Важка картина в ковід-реанімації, хто побував там хоча б раз, не може сказати “не вірю”. Зараз немає такої таблетки, яка врятує. Це гра в російську рулетку – комусь пощастить потрапити в безсимптомний відсоток, а хтось потрапить в стаціонар у дуже важкому стані, аж до ШВЛ, – написав Олексій Бурлешин.

Він розповів, що навіть після легкого перебігу ковіду люди стикаються з важкими наслідками, а саме:

  • запалення суглобів у молодих людей,
  • ускладнення на легенях, нирках,
  • неврастенії,
  • міокардити.

«Швидко оговтатися після такої хвороби не вийде. Тенденція до поліпшення ситуації є. Зараз важких пацієнтів стало трохи менше. Але зберігається досить висока ймовірність весняного сплеску епідемії, нам важливо уникнути третьої хвилі. Причина – недостатньо стійкий імунітет. Люди, що перенесли ковид, можуть через півроку знову захворіти», – попередив лікар.

Олексій Бурлешин вважає, що нівелювати третю хвилю епідемії можна, якщо 70% населення України буде вакциновано. Вакцина – це, на його думку, єдиний шлях тотального попередження коронавирусної інфекції, цивілізований шлях уникнути важких епідеміологічних ускладнень у суспільстві.

«Вакцинація та колективний імунітет збереже наше життя, дозволить бути вільним, не загрожуючи близьким і суспільству при переміщеннях. Найкраща вакцина – це та, що дає можливість не захворіти в умовах мінімального відсотку ускладнень при щепленні. Про це ми можемо дізнатися тільки коли МИ ВСІ РАЗОМ пройдемо цей шлях. Саме тому, ми, лікарі Нікопольської Ковид-опорної лікарні першими пройшли шлях вакцинації. Важких ускладнень немає, чекаємо ревакцинацію через 28 днів. Всі лікарі сподіваються на краще, налаштовані позитивно. Ще раз підкреслю: якщо ми зовсім розслабимося, перестанемо дотримуватися масочного режиму, будемо відмовлятися від вакцинації, то ймовірність третьої хвилі в Україні буде вище», – написав доктор і побажав усім здоров’я.

Також Олексій Бурлешин на своїй сторінці у Фейсбуці озвучив перелік протипоказань до вакцинації. Серед них:

  • гіперчутливість до будь-якого компоненту вакцини;
  • важкі алергічні реакції в анамнезі.
  • гострі інфекційні та неінфекційні захворювання;
  • загострення хронічних захворювань. Вакцинацію проводять не раніше ніж через 2-4 тижні після одужання або ремісії.
  • вагітність і період грудного вигодовування;
  • вік до 18 років.

To Top