Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
796
796

Нікопольцям розповіли про субсидію: все, що потрібно знати

Нікопольцям розповіли про субсидію: все, що потрібно знати

Нікопольцям розповіли про субсидію. Хто може оформити, як оформити, куди звертатися, що робити у разі наявності боргів, чи перерахують субсидію у зв’язку з підвищенням тарифу на світло тощо.

Інформацію надала заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Наталія Корнійчук, передає Nikopolnews.

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг — мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, витрати на комунальні послуги, витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в такому будинку.

Що потрібно знати про субсидію

Нікопольцям розповіли про субсидію: все, що потрібно знати

Субсидія надається особам зі складу домогосподарства, якщо вони сплачують за комунальні послуги більше, ніж визначений для них обов’язковий платіж. Платіж розраховується індивідуально для кожного домогосподарства і залежить від середньомісячного сукупного доходу на одну особу.

Хто може звернутися за призначенням субсидії

Для призначення житлової субсидії може звернутися:

 • одна з осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;
 • людина, яка орендує житло на підставі договору оренди або ВПО.

Як звернутися

Способи звернення для оформлення житлової субсидії:

Особисто:

 • до сервісних центрів Пенсійного фонду України незалежно від місця реєстрації;
 • до ЦНАПу;
 • до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.

Поштою до територіальних органів ПФУ.

З використанням електронних сервісів:

 • через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України;
 • мобільний застосунок «Пенсійний фонд»;
 • через єдиний портал державних послуг Дія.

Які документи потрібні

Перелік документів визначено пунктом 43 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848:

 • заява про призначення та надання житлової субсидії;
 • декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Заява та декларація подаються громадянином, особа якого посвідчується при особистому зверненні паспортом громадянина України або тимчасовим посвідченням громадянина України.

Але є перелік документів, які надаються в окремих випадках:

У разі звернення за призначенням житлової субсидії без урахування осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають за адресою домогосподарства, повинен надаватися акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства / фактичного місця проживання особи та / або документів, що підтверджують непроживання особи за адресою домогосподарства.

Для осіб, які звернулися за фактичним місцем проживання:

 • договір найму (оренди) житла;
 • або довідка внутрішньо переміщеної особи;
 • або рішення суду.

У разі наявної заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг:

 • копія договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
 • ухвала про відкриття провадження у справі оскарження споживачем заборгованості в судовому порядку (у разі наявності).

У разі погашення заборгованості – документ, що підтверджує сплату заборгованості (квитанція, довідка).

У разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у Державній податковій службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом уповноваженого органу, – довідки про доходи (у разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру).

У разі призначення житлової субсидії, якщо особам в установленому порядку здійснено відключення від централізованого опалення (теплопостачання) і громадяни для обігріву приміщень використовують побутові електроприлади:

 • акт обстеження стану зовнішньо- і внутрішньобудинкових електромереж щодо їх відповідності вимогам нормативно-правових актів (складається організаціями, які здійснюють обслуговування таких мереж);
 • акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства / фактичного місця проживання особи, форма якого затверджується Міністерством соціальної політики України.

У разі звернення за призначенням житлової субсидії домогосподарства, у складі якого є особи, у яких взагалі відсутні доходи (або нарахований середньомісячний сукупний дохід менше ніж розмір мінімальної заробітної плати) та/або ними не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надаються (за наявності):

 • довідки про перебування особи в місцях позбавлення / обмеження волі або застосування до неї заходів забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), запобіжних заходів у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою;
 • висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я встановленого зразка щодо перебування особи у складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, тривалою хворобою;
 • висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я первинного рівня на підставі довідки встановленого зразка закладу охорони здоров’я, що провадить діяльність з надання наркологічної допомоги населенню, в якому особа перебувала на диспансерному обліку, щодо алко- або наркозалежності особи;
 • документ, що підтверджує перебування особи у відпустці без збереження заробітної плати, якщо дитина потребує домашнього догляду (наказ з місця роботи та довідка лікарсько-консультативної комісії);
 • трудовий договір;
 • документ, що підтверджує одноосібне виховання дітей віком до шести років або дітей з інвалідністю (свідоцтво про розлучення, свідоцтво про смерть батька дитини, рішення суду).

У разі сплати аліментів – документальне підтвердження фактичної сплати із зазначенням сум сплачених особою аліментів.

У зв’язку зі зростанням тарифу на електроенергію

У зв’язку зі зростанням тарифу на електроенергію з 1 червня 2024 року розмір призначених житлових субсидій  буде автоматично перерахований Пенсійним фондом України без звернення громадян. Сума перерахованої субсидії буде відображена у виплаті за червень, яку одержувачі отримають у липні.

Ще новини Нікополя: До уваги ВПО у Нікополі! Важлива інформація щодо виплат, пільг, субсидій

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×