Нікопольців обманюють у соцмережах недоброчесні «маркетологи». Користуючись складною ситуацію, у якій опинилися мешканці міста і району, намагаються піймати «на гачок» тих, кому потрібна фінансова допомога і хто не дуже вміє (або не хоче) перевіряти інформацію та «вмикати» критичне мислення. А Фейсбук допомагає їм у цьому, передає Nikopolnews.
Так, сьогодні ми побачили у стрічці Фейсбуку «новину» про те, що усім мешканцям Нікополя і Нікопольського району держава виплатить 3700-6600 гривень. Зроблена новина у вигляді скріну з нібито сайту ТСН. Але при першому ж погляді на заголовок розумієш, що це – фейк. Адже у заголовку аж дві помилки.
Впевнитися у тому, що це фейк, на 100% можна, натиснувши на посилання, яке описується як «інструкція для нікопольців на отримання виплат». Насправді ж це посилання просто веде на Телеграм-канал, що позиціонує себе як канал нікопольських новин. Судячи з усього, створений недавно. Таким чином, очевидно, власники Телеграм-каналу вирішили набрати підписників.
Зазначимо, що під ось цим рекламним дописом у Фейсбуці багато коментарів.
Хтось дякує, хтось сумнівається, що отримає виплати, хтось радить просто перерахувати гроші усім на картки, а хтось навіть закликає Саюка «зробити воду» за ці кошти… І тільки одиниці зрозуміли і пишуть, що все це – просто ЛОХОТРОН.
54-м користувачам новина сподобалася, 11 посміялися з неї, один користувач обурився.
Ми не перевіряли, але, скоріш за все, перейшовши за посиланням і підписавшись на Телеграм-канал, користувач не втратить нічого. Якщо не рахувати час, надію на отримання допомоги і ще трохи довіри людям. Радимо не переходити, якщо вам теж трапиться подібне у стрічці, а просто поскаржитися Фейсбуку, натиснувши на три крапочки справа вгорі і обравши “неправдива інформація”.
Зазначимо, що конкретно таку рекламу у Фейсбуці особисто ми зустрічаємо вперше, а от у самому Телеграмі – це звичайна практика. Замовники не гребують нічим, використовуючи у якості «приманки» навіть радіаційну чи ракетну загрозу, смерті Захисників, події на фронті. І, до речі, набирають врешті мільйони підписників. Тільки ж напрошується питання: чи можна довіряти новинам, які публікують такі канали, якщо перше знайомство з потенційним читачем вони починають із брехні?