Нікопольців попередили про пташиний грип і розповіли, як уберегти тварин

Мешканців Нікополя попередили про загрозу поширення пташиного грипу і розповіли про методи профілактики, передає Nikopolnews, посилаючись на пресс-службу Нікопольської міської ради.

Зазначається, що, відповідно до оперативної інформації Генічеського  управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області  22.03.2021 року виявлено загиблих лебедів на території прибережної зони озера Сиваш. Лабораторні дослідження виявили наявність у біоматеріалі вірусу грипу птиці типу А1 субтипу Н5.

У зв’язку з ускладненням епізоотичної ситуації щодо високопатогенного грипу птиці в Україні та з метою недопущення поширення збудника на підконтрольній території,  Нікопольське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області для інформування населення надає роз’яснення та рекомендації щодо профілактики грипу птиці.

Пташиний грип (ВПГП, класична чума птиця) – це інфекційне, висококонтагіозне захворювання птиці, яке викликається одним із штамів вірусу грипу А та характеризується явищами септицемії, ураженням органів дихання та травлення. Відомо, що дикі мігруючі птахи є природним резервуаром для високопатогенних вірусів і можуть передавати їх свійській птиці через безпосередній контакт. Пташиний грип належить до великої групи різноманітних вірусів грипу, які вражають птахів та інші біологічні види.

Інфіковані птахи поширюють вірус через свою слину, носові секреції і фекалії. Чутливі до інфекції птахи можуть бути інфіковані, коли вони контактують із зараженими виділеннями чи секреціями. Домашня птиця заражається вірусом пташиного грипу через безпосередній контакт з інфікованими водоплавними птахами чи іншими хворими птахами, або через контакт із поверхнею (землею, глиною), або з матеріалами (водою, кормом), що були заражені вірусом високо- чи низькопатогенного грипу птиці.

Інфекція серед свійської птиці протікає безсимптомно або викликає зменшення, припинення яйцекладки, втрату чутливості, сльозотечу, набряки в ділянці голови і шиї, зниження апетиту, ціаноз гребеня, сережок, кашель, чхання, пронос, або ж у миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці від системного ураження всіх органів без будь-яких завчасних симптомів (високопатогенний пташиний грип).

Рекомендації щодо профілактики грипу птиці:

 • здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;
 • здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;
 • інформувати державну ветеринарну службу району про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;
 • на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
 • притримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);
 • утримувати різних види птахів окремо;
 • виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;
 • не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;
 • проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;
 • забій домашньої птиці, призначеної для реалізації в торгівлі, здійснювати на спеціалізованих підприємствах;
 • проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;
 • проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;
 • дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т.п.).

У разі підозри чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі потрібно звертатися до спеціалістів Нікопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини  за телефоном: (099)-459-39-58.

To Top