Опалювальний сезон у Нікополі: коли включать батареї в садках, школах та інших комунальних закладах (відео)

За вікном майже середина жовтня і вже досить прохолодно. Більшість нікопольців хвилює питання, коли у місті почнеться опалювальний сезон у комунальних закладах – садках, школах, лікарнях тощо, адже всі ми чули про проблеми з газом і знаємо, що його вартість цієї осені захмарна.

У Нікопольській міські раді прокоментували ситуацію, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на пресслужбу НМР.

Починаючи з літа вартість природного газу в Україні постійно зростає. Це поставило під загрозу вчасний початок опалювального сезону і у нашому місті.
30 вересня був підписаний меморандум між Кабінетом міністрів України та асоціацією міст України на фіксовану ціну постачання природного газу, – йдеться в повідомленні пресслужби.

Містян інформують, що в суботу 9 жовтня міський голова Нікополя Олександр Саюк скликав комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Оскільки дане питання має всі характеристики надзвичайної ситуації пов’язаної з порушення нормальних умов життєдіяльності. Через високу вартість газу опалювальний сезон, в тому числі і у Нікополі, опинився під загрозою.

В сюжеті НМР повідомляється, що комунальні підприємства Нікополя та розпорядники коштів зробили вже декілька спроб закупити газ, використовуючи тендерну процедуру, але бажаючих взяти участь у торгах не знайшлося.

8 жовтня стало відомо, що, згідно умов підписаного 30 вересня меморандуму, міста мають можливість закупати газ, хоч і не по 6 гривень за кубометр, як у минулому році, але і не по 30, а за фіксованою ціною – 17 гривень за кубометр. А вже 9 жовтня у Нікополі відбулося засідання комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

В ході засідання Олександр Саюк заявив:

У нас тільки одна пропозиція – визнати це техногенною, екологічною надзвичайною ситуацією і дозволити нашим комунальним підприємствам і розпорядникам закупати газ, використовуючи переговорну процедуру (від редакції – без торгів).

Також Олександр Саюк повідомив, що на сьогоднішній день дитячі садочки обігріваються альтернативними джерелами опалення.

Діти будуть у теплі, а всім іншим установам доведеться почекати заключення договорів на постачання газу, – пояснив він.

Днем раніше про використання альтернативних джерел опалення у садках говорила і начальник відділу освіти і науки Нікопольської міської ради Валентина Сафонова.

Постачальник газу, який мав поставляти блакитне паливо у цьому році, розірвав договір з відділом освіти і науки НМР в односторонньому порядку. Освітяни тричі спробували закупити газ через тендерну процедуру, але продавців не знайшлось.

Валентина Сафонова, як і Олександр Саюк, висловила сподівання на підписаний меморандум і фіксовану ціну.

Станом на сьогодні розробляється алгоритм, механізм, як саме будуть укладатися договори за фіксованою ціною. Над цим працює і державна, і місцева влада, – зазначила начальник відділу освіти і науки НМР.

Тим часом, вихователі у дитячих садках просять батьків тепліше одягати дітей передати теплі піжами для денного сну. В приміщеннях не «ташкент». Співробітники дошкільних закладів, з якими поспілкувався Nikopolnews, сподіваються, що опалення включать з 15 жовтня.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Школы Никополя получают новую мебель

В Никополе мужчина обокрал 3 детских сада и 4 школы – его отправили за решетку

Призначення Журавльова замом мера, новий стадіон, МЕРЕ – сесія у Нікополі 24 вересня (фото, відео)

 

 

To Top