Купити квартиру в Дніпрі

1321
1321

Плани приєднання КЗО «Нікопольський професійний ліцей» ДОР» до професійного закладу у місті Покров: що думають про це батьки учнів та роботодавці

Плани перенесення КЗО «Нікопольський професійний ліцей» ДОР» до Покрова: що думають про це батьки учнів та роботодавці

Плани перенесення комунального закладу освіти «Нікопольський професійний ліцей» Дніпропетровської обласної ради до Покрова викликали досить бурхливу реакцію у містян. І активно обговорюються.

Ми продовжуємо серію публікації на цю тему.

Дві попередні статті про КЗО «Нікопольський професійний ліцей» ДОР» мали неабияку цікавість серед читачів «NikopolNews»! Нам приємно, що в умовах війни багатьох людей турбує доля Нікопольського професійного закладу, – кажуть у ліцеї

Нагадаємо, раніше ми почули думку керівника та працівників ліцею з приводу ініціативи Міністерства освіти і науки України приєднати заклад до професійно-технічного закладу міста Покров. Тепер свої думки висловили батьки учнів та роботодавці – замовники робітничих кадрів.

Навіть, працюючи у надскладних умовах дистанційно, наш заклад існує як самостійна одиниця, яка продуктивно працює і надає освітні послуги в умовах війни! Це неодноразово доведено всіма учасниками освітнього процесу. Ми – самостійний організм з набором і виконанням всіх функцій! І зараз триває набір випускників шкіл по професіям «Маляр. Штукатур. Лицювалиник – плиточник», «Швачка. Вишивальник», «Кравець». І немає об’єктивних підстав зараз втручатися у його діяльність з новомодними тенденціями: чи збудуємо щось корисне, а зруйнувати встигнемо… – кажуть у ліцеї

Фото надане КЗО «Нікопольський професійний ліцей» ДОР»

Фото надане КЗО «Нікопольський професійний ліцей» ДОР»

Плани перенесення КЗО «Нікопольський професійний ліцей» ДОР» до Покрова:  що думають про це батьки учнів

Поспілкувались з безпосередніми замовниками освітніх послуг – батьками учнів КЗО «Нікопольський професійний ліцей» ДОР»

Мати – Ірина Василівна

– В свій час у цьому закладі навчалися я та моя сестра, а зараз навчається син по професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрогазозварник». Завжди знаходили спільну мову з педагогами, задоволені організацією процесу навчання у закладі. Зазвичай навчатися на дистанції – дуже важко. Але для учнів створені всі умови для дистанційного навчання. То у мене виникло питання: у нашому місті всі заклади освіти працюють дистанційно. Чому саме до Нікопольського професійного ліцею запропоновані процеси об’єднання із закладом ще й у сусідньому місті? Яка необхідність? Ми, наприклад, не готові перевести сина на навчання і проживання у місті Покров. Зараз він навчається на другому курсі. Маємо надію, що ще встигнемо повчитися очно у своєму закладі та пройти виробничу практику на підприємствах Нікополя.

Багатодітна мати – Ольга Олександрівна

– Моя дочка закінчила заклад по професії «Кравець», а двоє синів зараз навчаються по професії «Кухар. Офіціант». У закладі високі вимоги до дисципліни і навчання, це для мене, як багатодітної матері – дуже велика підтримка. Якщо об’єднають заклади, то де продовжать навчання мої сини? Залишаться у Нікополі на дистанційній формі? Який тоді сенс в об’єднанні закладів? Яку користь дає нашим дітям така оптимізація? У мене підростає ще четверо дітей. І якщо вони оберуть робітничу професію, то ми б бажали навчатися у рідному місті. Я розмірковую як мати сімох дітей, а не як посадовець. І в першу чергу мене турбують права моїх дітей.

Плани перенесення КЗО «Нікопольський професійний ліцей» ДОР» до Покрова: що думають про це батьки учнів та роботодавці

Фото надане КЗО «Нікопольський професійний ліцей» ДОР»

Мати – Олена Вікторівна

– Я сама навчалася у профліцеї, отримала професію «Кравець». Старший син навчається на третьому курсі, переніс важку операцію. У випадку приєднання нашого закладу до закладу міста Покров, як він продовжить навчання? Зараз йому потрібен постійний догляд, реабілітація. Та і такої професії, на яку він вчиться – «швачка, вишивальник» в Покровському закладі немає. У гуртожиток я його не готова відпустити , бо він має підтримати здоров’я. То ми все одно будемо вчитися дистанційно? Що тоді зміниться в умовах навчання? Тільки створення проблем для батьків та учнів. Мій син має право самостійно обирати заклад для отримання професії. І передумов для закриття закладу не було усі ці роки. З чого виникли такі ініціативи? На ці питання повинні відповісти саме ініціатори таких реформ.

Мати – Світлана Миколаївна

– Люди добрі! У нашому місті війна іде повним ходом! Четвертий рік намагаємось не втратити глузд, зберегти дітей, підтримувати їх у здоровому стані Нас таких багато! Ми не маємо можливості ховатися від війни у інших містах України, тим більше за кордоном. Працюємо і вчимося! Дякуючи закладу, мій син отримує професію і повну загальну середню освіту! У нього є мета ! А педагоги – підтримка для нас обох. І якщо наша місцева влада, адміністрація закладу вважають, що оптимізація зараз не на часі, то чому б у Міністерстві освіти не почути цю думку? Не додавайте ні нам, ні нашим дітям, ні людям, які працюють у ліцеї, додаткового нервового напруження та стресу. Нам і нашому місту потрібно вижити! А оптимізуємось у мирний час, якщо буде така потреба!

Думка роботодавців

Свою позицію висловили і роботодавці – замовники робітничих кадрів

ФОП «ITES» – керівник Семенченко Юрій

– На жаль, я не зовсім володію питаннями освітянських реформ та юридичною базою, мало розумію необхідність глобальних процесів у профтехосвіті. Безумовно, зміни потрібні. Але, якщо і місцева влада, і засновник закладу – Дніпропетровська обласна рада, і сам заклад вбачають ризики при проведенні оптимізації під час війни, тим більше у зоні активних бойових дій, то можливо треба врахувати їх аргументи? «Руйнувати – не будувати», як говорять… Підтримую позицію закладу про те, що всі реформи на післявоєнний час! А ми співпрацюємо із закладом не перший рік і у воєнних умовах також! Витримаємо!

ФОП «Євстафіадій» – завідувачка кафе Євстафіадій Алла

– Наше місто тримається у надважких умовах щоденних обстрілів… Але ж у ньому проживають близько 50 тисяч людей!  І ці люди потребують послуг закладів обслуговування населення! А в цих закладах також працюють люди, яким потрібно утримувати свої родини… Десятки закладів громадського харчування працюють у місті! І ми, роботодавці, готові надавати місця для виробничої практики і для працевлаштування, як це відбувалося і в довоєнний час багаторічною традицією співпраці із закладом. Робітничі кадри потрібні Нікополю! То дуже не зрозуміло, якщо ми готуємо кадри для Нікополя, чому це потрібно робити у Покрові? У нас є свій професійно-технічний заклад…

ПрАТ «Нікопольська районна агропромтехніка» – керівник Лінський Сергій

– КЗО «Нікопольський професійний ліцей» ДОР» – заклад, з яким ми співпрацюємо з часів становлення незалежної України. Різні часи переживали разом. Зараз найважчий час – опалені війною підліткові долі… Але ж вони мають мету, отримують професію в тих умовах, у яких опинились… Вони всі великі молодці! І педагоги, які у будь-який спосіб досягають результатів у підготовці робітничих кадрів! У Нікополі зараз всім дуже важко. Чому освітянські реформатори цього не розуміють? Давайте створимо умови для підтримки і навчання нашої молоді, для отримання професії ! А реформи почекають.

ТОВ «КОПО» – керівник Попов Валерій

– З цим закладом мене пов’язує багаторічна історія його життя та трансформацій…) Він завжди лишається осередком для молоді міста і району. Підлітки відчувають, що про них турбуються, їх чекають, для них створюються умови для отримання професії навіть під обстрілами… Ці люди – герої! І хто вчить, і хто вчиться, і хто не покинув місто, а надає йому жити, створюючи робочі місця… Ми – нікопольці! І цим все сказано! Головне – люди! Люди не для реформ! Будь які процеси потребують здорового глузду!

Для того, щоб реформи успішно втілювались у суспільство, не виникало багатозначності та непорозумінь, то необхідно і починати з суспільства: ознайомлення з проєктами реформ, мотивацією, цілями, наслідками, ризиками… Що очікуємо і якими ресурсами досягаемо? Тоді буде зрозуміло чи на часі, чи не на часі … Міністерство освіти і науки України повинно правильно будувати діалог з учасниками освітнього процесу. Наказами та тиском на заклад можна досягти будь-яких результатів… Але кому потрібен такий результат? Хто вигодонабувач? Питання відкрите.

Примітка:

Для формування сучасної, оновленої мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти Міністерством освіти і науки створений проєкт методичних рекомендацій. Вони розроблені з метою забезпечення довгострокового планування розвитку економічного та трудового потенціалу територій, формування мережі багатопрофільних, багаторівневих закладів професійної (професійно-технічної) освіти, що дозволить надавати якісну освіту, гнучко задовольняти потреби національного та регіонального ринків праці та бути доступною для всіх цільових груп. Методичні рекомендації не поширюються на зони активних бойових дій.

Хто стане автором «оптимізації» у місті Нікополь шляхом приєднання професійно-технічних закладів до закладу міста Покров?

Нагадаємо, раніше ми писали: «Освітні реформи в зоні активних бойових дій – після війни!» – комунальний заклад освіти «Нікопольський професійний ліцей» Дніпропетровської обласної ради»

А також: «Треба зберегти ліцей, який є надзвичайно важливим для майбутнього Нікополя»: думка керівника і співробітників Комунального закладу освіти «Нікопольський професійний ліцей» Дніпропетровської обласної ради»

Крім того: «Вічно червона цятка на мапі тривог». Рівно три роки Нікополь під обстрілами. Місто живе, але щодня оплакує втрати…

 

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу
Рідіо