Подивіться, які місця! Вперше біля Нікополя проведуть фестиваль «Часовий злам» (фото)

Токівські водоспади – одна з родзинок Дніпропетровської області і улюблене місце відпочинку мешканців Нікополя та регіону, куди традиційно виїжджають сім’ями та компаніями влітку і навесні. А тепер тут проводитимуть перший такого рівня в Україні фестиваль «Часовий злам», передає Nikopolnews, посилаючись на організаторів.

Ключовою подією фестивалю стане трейловий забіг, організований Всеукраїнською біговою лігою «Ніжки і доріжки» (подібні забіги вже проходили у Нікополі та його околицях).

Також фестиваль передбачає заходи за участю музикантів, художників, йогів тощо. Організатори обіцяють цікаву і насичену програму. А зараз вони, на чолі із Сергієм Голтвою, зайняті прокладанням маршруту для трейлового забігу і запрошують бажаючих зареєструватися на участь у ньому. Зробити це можна, перейшовши за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Спорт, чисте повітря, мальовничі краєвиди… Що може бути краще для активного відпочинку?

Ось як організатори описують цю дивовижну місцевість, яку обрали для проведення фестивалю:

“Нічим не примітна, на перший погляд, річка Кам’янка прославилася своїм унікальним природним явищем – єдиним у степовій зоні України каскадним Токівським водоспадом.

Нижче села Кам’янка, на межі Нікопольського та Апостолівського районів Дніпропетровської області, річка обмежена гранітними берегами. Неподалік від її річища можна спостерігати особливо мальовничі хаотичні нагромадження величезних глиб сірого і рожевого граніту. Це явище впевнено можна вважати річковими порогами в мініатюрі, оскільки гранітні брили на берегах піднімаються у висоту до 1,5 м.

Друга місцева назва Токівського водоспаду – Водоспад Калнишевського. Козачу сурову душу зачарувала мелодія, яку виграє річечка. Тому поблизу Водяної балки він побудував свій зимівник.  Саме кошовий отаман Петро Калнишевський першим почав заселяти землі навколо Дніпра, що нижче порогів. Старожили розповідають, що на території нинішнього Червоного Току в Петра Калнишевського був маєток, поряд із яким було викопано глибокий колодязь із найсмачнішою в околиці водою, і про те, що біля колодязя зупинялися ночувати чумаки, прямуючи з Криму до Чигирина та Києва”

Якщо вірити історії, цими берегами і луками водив Військо Запорозьке ще один славний кошовий отаман, національний герой українського народу – Іван Дмитрович Сірко…

Саме в цій легендарній мальовничій місцевості Всеукраїнська бігова ліга Ніжки і доріжки  і вирішила проводити щорічний фестиваль “Часовий злам”.

Казкова природа, мальовничі краєвиди, унікальні рослини, деякі з яких занесені до Червоної книги України, зайці, лисиці, лебеді… Прагнення максимально не нашкодити природі і зберегти в первісному вигляді – ось головна вимога до прокладання маршруту. І ми з цим впорались!

Усіх бажаючих запрошують приєднуватись до цього дійства – це Перший Всеукраїнський фестиваль такого рівня.

Усі подробиці – ТУТ.

Більше фото – нижче:

Фото: Сергій Колпаков

To Top