Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
1839
1839

«Нам вже зараз потрібна підтримка»: представники Нікополя і Марганця взяли участь у форумі з питань ВПО

«Нам вже зараз потрібна підтримки»: представники Нікополя і Марганця взяли учать у форумі з питань ВПО

Представники Нікополя і Марганця взяли участь у форумі з питань ВПО, який проходив у Павлограді. Про це пише видання new.павлоград, передає Nikopolnews.

15-16 грудня у Павлограді пройшов Регіональний форум Дніпропетровської області «Житло для життя: комплексні рішення для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)». Його відвідали представники таких міст, як Павлоград, Дніпро, Нікополь, Жовті Води, Марганець і Тернівка.

Нікополь на форумі представляла Альона Чорна, керівниця Асоціації ОСББ м. Нікополь. Вона розповіла присутнім, що її місто обстрілюють щодня. У багатьох будинках вибило вікна, пошкоджені покрівлі.

«У нас дуже багато підприємств пошкоджено, люди втратили роботу. Немає коштів на існування і вони виїжджають. В будинках, де я є керівником, понад 50% мешканців виїхало, особливо на зимовий період», — каже Альона Чорна. Вона зазначає, що вже зараз треба розробляти програми на підтримку Нікополя.

Бобровська Надія з м. Марганця, голова правління ОСББ, також розповіла про важку ситуацію через постійні обстріли. Близько 50% населення міста виїхало, в основному це молоді сім’ї з дітьми.

«Будинок, яким я керую, попав під обстріл. Вибило 50% вікон. Нам надали матеріали, щоб ми могли закрити вікна. Поки що на цьому все. У нас зона бойових дій, може бути «прильот» в будь-яку хвилину», — сказала Надія

«Нам вже зараз потрібна підтримки»: представники Нікополя і Марганця взяли учать у форумі з питань ВПО

А які проблеми у інших міст?

«У Дніпрі проблеми такі ж, як і по всій країні. ВПО потребують житла — не тільки оренда, але і соціальне житло. Потрібна постійна допомога від держави, бо люди залишилися не тільки без домівок, але і речей, роботи… Люди повинні мати змогу або стати підприємцями, або знайти роботу за фахом. Потрібно розвивати різні напрями», — прокоментувала дніпрянка Тамара Мирошниченко, голова Ресурсного центру ОСББ «Дніпро».

Приїхала на форум і Наталя Прохоренко з Тернівки, голова правління декількох ОСББ та ГО Ресурсний центр сприяння об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків в м. Тернівка. Вона розповідає, що у Тернівці зараз 6-7 тис. переселенців. Квартири зайняті, навіть ті, що без ремонтів.

«Люди самі облаштовуються і намагаються обжитися. При тому, що в будинках є квартири, які закинуті, які належать людям, які виїхали, які не живуть по 20 років. Є майно померлих, є квартири, які належать росіянам, які виїхали і 20 років в квартирах ніхто не живе. Ми хочемо поспілкуватися з колегами з цього напрямку, отримати додаткову інформацію», — каже Наталія Прохоренко

У Форумі взяла участь голова Ради ВПО м. Павлоград Тетяна Шик, яка розповіла про те, що сьогодні хвилює переселенців, адже вона сама є ВПО з м. Бахмута.

Також приєднався і начальник управління комунального господарства і будівництва Андрій Завгородній, який розповів, які у Павлограді на початок війни були варіанти розселення для ВПО. Соціального житла (вільного) у місті майже не лишилося. Модульне містечко, гуртожитки — заселені. У планах — реконструкція кількох будівель під гуртожитки.

Представники Нікополя і Марганця взяли учать у форумі з питань ВПО: відео

Ще новини Нікополя: Як у Нікополі відновлюють пошкоджене ворогом житло (фото)

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×