Прокурор, який відзначився стріляниною в Нікополі, претендує на посаду в САП

На той момент перший заступник керівника Нікопольської прокуратури Сергій Лупашку, який став відомим після скандального інциденту в кафе «Діоніс», претендує на керівну посаду у Спеціалізованої антикорупційної прокуратурі (САП). Про це Nikopolnews повідомляє, посилаючись на Офіс генерального прокурора України, де оприлюднено список усіх претендентів.

Нагадаємо, інцидент із стріляниною в Нікополі відбувся вночі 16 вересня 2019 року. Згідно офіційної інформації від правоохоронців, п’ятеро невідомих, били чоловіка, який відпочивав у «Діонісі». Вони були зупинені Сергієм Лупашку. Повідомлялося, що аби зупинити побиття людини, він застосував особисту зброю і зробив попереджувальний постріл у повітря.

Нападники залишили свою жертву і взялися за прокурора. У результаті представник прокуратури і перший потерпілий були доставлені в лікарню зі струсом мозку і численними забоями. Зловмисники втекли, забравши з собою пістолет прокурора.

У Нікополі тоді ходили розмови, що все насправді було дещо інакше, і прокурор, який відпочивав у «Діоніса», сам спровокував конфлікт з компанією інших відпочиваючих і влаштував стрілянину. А потім викинув пістолет у кущі, заявивши про його крадіжку.

Зараз, напередодні конкурсу на керівні посади в САП, про цей випадок пишуть українські ЗМІ, виставляючи в непривабливому світлі Нікополь як місто, де процвітає нелегальний гральний бізнес, який кришується правоохоронцями. Зокрема, таку інформацію оприлюднило видання «Відкрита Україна», яке згадало не тільки про інцидент в «Діонісі», але і підняло питання нібито неправомірних доходів прокурора, проаналізувавши декларації Сергія Лупашку і його матері.

Зі статтею можна ознайомитися за цим ПОСИЛАННЯМ. Втім, цілком можливо, що це всього лише підступи конкурентів.

Зазначимо, згідно документів, оприлюднених на сайті Офісу генеральної прокуратури, Сергій Лупашку незабаром після інциденту в Нікополі завершив роботу в нашому місті і з 7 грудня 2019 року працює заступником керівника Криворізької міської прокуратури №1.

Що ж стосується САП, то на сьогоднішній день до конкурсу на адміністративні посади допущено 128 осіб, серед яких такі відомі особи, як чинний в. о. керівника Максим Грищук, прокурори САП Сергій Козачина, Андрій Перов і Ігор Семак, голова комітету з питань правової політики Верховної Ради Андрій Костін, екс-керівник Управління спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк та голова правління ТІ Україна Андрій Вишневський.

 

Генпрокурор України Ірина Венедиктова розповіла:

«Ми рухаємося вперед, і головним локомотивом у цій боротьбі має стати Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Зараз триває відкритий конкурс на зайняття адміністративних посад у САП. На наступному тижні відбудуться тестування кандидатів на знання законодавства і загальні здібності, після яких будуть проведені співбесіди та перевірка на поліграфі».

За її словами, Офіс генпрокурора, зробив все можливе, щоб цей процес був прозорим – «люди могли бачити онлайн, рішення приймає комісія; всі їх (кандидатів – ред.) документи розміщені у вільному доступі на нашому сайті».

Джерело головного фото – “Відкрита Україна

To Top