Протистояння НЗФ і канадського інвестора: як розвиваються події

Канадський інвестор TIU Canada домагається відводу суддів апеляційного суду в справі про відключення Нікопольським заводом феросплавів його СЕС в Україні, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на www.fixygen.ua.

Канадська компанія TIU Canada подала заяву про відвід трьох суддів Північного апеляційного господарського суду, призначених для розгляду справи про незаконне відключення акціонерного товариства “Нікопольський завод феросплавів” (НЗФ) СЕС “Экотехник Нікополь”.

“Заяву про відвід спрямовано на заміну потенційно упереджених суддів об’єктивними”, – йдеться в поширеному в п’ятницю 14 травня прес-релізі компанії.

Свою недовіру TIU Canada аргументувала тим, що судді Корсак, Попікова і Євсіков, чийого відведення вона домагається, раніше у справі проти державного Приватбанку виносили рішення на користь бізнесмена Ігоря Коломойського, контролюючого НЗФ, припустивши, що вони не зможуть об’єктивно розглядати справу, пов’язану з цим підприємством.

Президент TIU Canada Майкл Юркович, цитований прес-службою, вважає неможливим розраховувати на неупереджене слухання справи, коли судді мають послужний список рішень на користь олігарха, який перебуває під санкціями США.

Як повідомлялося раніше, сонячна станція потужністю 10,5 МВт була відключена НЗФ від електромережі в березні 2020 року. У TIU Canada відзначали, що НЗФ скористався тим, що СЕС підключена до розташованої на його території підстанції, а необхідність відключення пояснив ремонтними роботами. Відключення завдало компанії понад EUR1,5 млн збитків, які продовжують рости.

Тому ТОВ “Экотехник Нікополь” (TIU Canada) подало позов на НЗФ у Господарський суд Києва. В середині лютого компанія заявила, що оскаржить рішення суду від 26 січня, який відхилив вимоги компанії до НЗФ.

TIU Canada працює в Україні з 2016 року. Компанія ввела в експлуатацію СЕС 10,5 МВт у Нікополі в січні 2018 року, СЕС 11 МВТ в Миколаївській області у квітні 2019 року. Крім того, TIU Canada запустила СЕС 33 МВт в Одеській області. Інвестиції компанії, що стала першим інвестором в Україні в рамках Канадсько-Української угоди про зону вільної торгівлі (CUFTA), у сонячну енергетику склали понад $65 млн.

Нікопольський завод феросплавів контролює група EastOne, створена восени 2007 року в результаті реструктуризації групи “Інтерпайп”, а також група “Приват” (обидва – Дніпро).

 

To Top