«Реанімація в Нікополі переповнена, є пацієнти з 95% поразкою легенів»: лікар розповів про ситуацію з ковидом

Нікопольський медик Олексій Бурлешин розповів про ситуацію з лікуванням коронавірусу в лікарні Нікополя. Вона стає все більш напруженою. Про це Nikopolnews повідомляє, посилаючись на допис лікаря у Фейсбуці.

Третя хвиля коронавірусу б’є рекорди. Дві попередні були для нас тренуванням і розминкою… Вірус змінився. Тепер захворювання сильніше вражає більш молодий вік і взагалі відрізняється великою кількістю складних випадків. Швидко відбувається погіршення стану пацієнта, не обов’язкові симптоми – втрата нюху або закладеність носа, дуже рідко спостерігається підвищення температури тіла. Зараз сплеск зараження. Хворі надходять цілодобово. Родичі цих пацієнтів стоять під вікнами, пишуть записки, чекають повідомлень від лікуючого лікаря, постійно телефонують вдень і вночі, – пише Бурлешин.

За його словами, в КОВІД-центрі міської лікарні №4 на стаціонарному лікуванні перебувають понад 85 пацієнтів, 11 – в реанімації. Останні п’ять надійшли з 95% ураженням легень. (Від редакції: пост Олексія Бурлешина був оприлюднений вчора ввечері. Станом на сьогодні, 6 квітня, в лікарні перебувають 99 осіб з пневмонією, з них 74 хворих коронавірусом. У реанімації перебувають 9 осіб. 2 людини померли за минулу добу).

Лікар зазначає, що коронавірусні проблеми не завжди закінчуються, як тільки ПЛР-тест показав негативний результат. Лабораторні аналізи підтверджують як мінімум у 20% людей, що перехворіли КОВІД-інфекцією, не виробляються антитіла. В результаті люди хворіють повторно.

Хворіють повторно навіть ті, хто перехворів у листопаді, грудні, і ті, у кого високий титр імуноглобулінів G. COVID-19 – системне захворювання, воно впливає на все.

За словами доктора, у 99% у пацієнтів, які перенесли коронавирусную інфекцію, зустрічаються страхи, тривожність, відчуття втоми, яке не проходить. Біль у грудях, суглобах, гарячка, задишка, депресія та інші неврологічні порушення. Вони не можуть позбутися від симптомів COVID-19 протягом декількох місяців. Ці пацієнти лікуються в  кардіологічних, терапевтичних і неврологічних відділеннях.

Коли ми остаточно переможемо заразу, залежить від кожного з нас. Вакцинація та дотримання карантинних заходів рятує мільйони. Це Ваш захист, допомога і надія…
З першого дня пандемії медики нікольського КОВИД-центру протистоять коронавівусній заразі… У вогнище інфекції -в “червону зону” ми йдемо не заради себе. Це свідомий людський вибір, його можуть оцінити тільки ті, хто пережив все це і вижив. Здоровим цього не зрозуміти… Сьогодні кращі лікарі міської лікарні №4 з Вами. Всі діагностичні ресурси лікарні працюють для Вас. Нещадний тиждень триває… – написав Олексій Бурлешин.

Нагадаємо, в Нікополі за період з 27 2021 року березня по сьогоднішній день 16 осіб померли від коронавірусу. Для порівняння: за весь період з початку пандемії до 12 березня у Нікополі було зафіксовано 53 смерті. Детальніше про це ТУТ.

To Top