[:ru]Большая часть первых праздничных майских выходных уже прошла, но еще остался один день, и, возможно, кто-то завтра планирует выехать на природу или организовать посиделки с друзьями у себя во дворе. К тому же впереди еще 9 мая, а потом – лето с его пикниками.
Nikopolnews делится рецептом с фото для таких случаев, который мы испробовали лично. Получилось очень вкусно, сытно и, самое главное, атмосферно.
Решив отойти от традиции жарить на майские праздники шашлыки, мы приготовили гуляш на костре. В качестве печки использовали тандыр, а в качестве посуды – глиняную макитру. Но, конечно же, можно обойтись без тандыра, а вместо макитры использовать котелок с толстыми стенками и дном.
Гуляш – это традиционное венгерское блюдо. Что-то среднее между супом и рагу. Его можно подавать как на первое, так и на второе.
Венгерский гуляш готовят из говядины, но мы взяли свинину. Это немного дешевле, а получается не менее вкусно – может быть, даже вкуснее. Но мясо не должно быть жирным. Хотя и это – на любителя.
Итак, ингредиенты для гуляша:
- Свинина – 1 кг.
- Картофель – 5 штук средней величины.
- Красный болгарский перец – 1 большой.
- Морковь – 1 большая.
- Репчатый лук – 3 штуки средней величины.
- Томаты – 3 штуки средней величины.
- Паприка молотая – 3 столовых ложки.
- Чеснок – 4 крупных зубчика.
- Зелень.
- Масло подсолнечное – 50-70 миллилитров.
- Соль, черный перец – по вкусу.
Как мы готовили гуляш?
В тандыр заложили дрова и развели огонь. Установили сверху на тандыр макитру.
В макитру налили подсолнечного масла. Когда оно нагрелось, отправили в него мелко порезанный репчатый лук. Лук жарили, помешивая, минут 10. Затем отправили к нему чеснок и томили пряности еще пару минут.
Затем добавили в кипящее масло с чесноком и луком паприку.
А за ней – порезанную кубиками свинину. Обжаривали, помешивая, минут 10, а потом добавили 0,5 стакана воды (воду можно при необходимости подливать понемножку еще).
Пока мясо тушится (а на это уйдет минут 40), есть время заняться овощами.
Чистим и режем крупно картошку, морковь и болгарский перец измельчаем на кусочки, томаты режем полукружочками.
Отправляем к мясу сначала картошку, а чуть позже – морковь и перец. Доливаем воды так, чтобы она покрыла мясо с овощами и варим гуляш до готовности овощей.
Со временем воды можно добавить еще. Ее количество зависит от того, какой гуляш вы хотите получить – густой или более жидкий.
Минут за 5-7 до окончания процесса отправляем в макитру (или казанок) томаты.
В самом конце солим, добавляем молоый перец и измельченную зелень.
Аромат к этому времени стоит умопомрачительный и слюнки текут. Запах готового блюда смешивается с запахом дыма…
Гуляш не только пахнет, но и выглядит очень аппетитно. А его вкус точно не разочарует. Подавать блюдо можно с хорошим хрустящим хлебом.
Приятного аппетита!
[:ua]Більша частина перших святкових травневих вихідних вже минула, але залишився ще один день, і, можливо, хтось завтра планує виїхати на природу або організувати посиденьки з друзями у себе у дворі. До того ж попереду ще 9 травня, а потім – літо з його пікніками.
Nikopolnews ділиться рецептом з фото для таких випадків, який ми випробували особисто. Вийшло дуже смачно, ситно і, найголовніше, атмосферно.
Вирішивши відійти від традиції смажити на травневі свята шашлики, ми приготували гуляш на багатті. У якості пічки використовували тандир, а в якості посуду – глиняну макітру. Але, звичайно ж, можна обійтися без тандира, а замість макітри використовувати казанок з товстими стінками і дном.
Гуляш – це традиційне угорське блюдо. Щось середнє між супом і рагу. Його можна подавати як на перше, так і на друге.
Угорський гуляш готують з яловичини, але ми взяли свинину. Це трохи дешевше, а виходить не менш смачно – можливо, навіть смачніше. Але м’ясо не повинно бути жирним. Хоча і це – на любителя.
Отже, інгредієнти для гуляшу:
- Свинина – 1 кг
- Картопля – 5 штук середньої величини.
- Червоний болгарський перець – 1 великий.
- Морква – 1 велика.
- Цибуля ріпчаста – 3 штуки середньої величини.
- Томати – 3 штуки середньої величини.
- Паприка мелена – 3 столових ложки.
- Часник – 4 великих зубчики.
- Зелень.
- Олія – 50-70 мл.
- Сіль, чорний перець – за смаком.
Як ми готували гуляш?
У тандир заклали дрова і розпалили вогонь. Встановили зверху на тандир макітру.
В макітру налили соняшникової олії. Коли воно нагрілося, відправили в нього дрібно порізану цибулю. Цибулю смажили, помішуючи, хвилин 10. Потім відправили до неї часник і томили прянощі ще пару хвилин.
Потім додали в кипляче масло з часником і цибулею паприку.
А за нею – порізану кубиками свинину. Обсмажували, помішуючи, хвилин 10, а потім додали 0,5 склянки води (воду можна при необхідності підливати потроху ще).
Поки м’ясо гаситься (а на це піде хвилин 40), є час зайнятися овочами.
Чистимо і ріжемо крупно картоплю, моркву і болгарський перець подрібнюємо на шматочки, помідори ріжемо напівкружальцями.
Відправляємо до м’яса спочатку картоплю, а трохи пізніше – моркву і перець. Доливаємо води так, щоб вона покрила м’ясо з овочами і варимо гуляш до готовності овочів.
З часом води можна додати ще. Її кількість залежить від того, який гуляш ви хочете отримати – густий чи більш рідкий.
Хвилин за 5-7 до закінчення процесу відправляємо в макітру (або казанок) порізані напівкружальцями помідори.
Насамкінець солимо, додаємо молотий перець і подрібнену зелень.
Аромат до цього часу стоїть запаморочливий і слинки течуть. Запах готової страви змішується із запахом диму…
Гуляш не тільки пахне, але і виглядає дуже апетитно. А його смак точно не розчарує. Подавати страву можна з хорошим хрустким хлібом.
Смачного!
[:]