Нікополець виборов друге “срібло” на Паралімпіаді у Токіо

Україна здобула вже 82 медалі на Паралімпійських Іграх у Токіо. На дистанції 50-метрівки на спині срібну нагороду здобув плавець з Нікополя Антон Коль (клас – S1).

Про це з посиланням на Суспільне передає Nikopolnews.

Коль вдруге виходив на дистанцію на Паралімпіаді-2020. Перший заплив – 100 метрів на спині український спортсмен закінчив зі срібною нагородою, поступившись на фініші лише ізраїльтянину Іяду Шалабі.

Першу медаль Коль здобув у стартовий змагальний день Паралімпіади-2020. І ось, у дев’ятий день Ігор у Токіо, вийшов на дистанцію знову.

У фіналі 50-метрівки на спині Коль так само був одним із претендентів на нагороди. За часом у кваліфікації він поступався тому-таки Шалабі, а також мав боротися за медаль з італійцем Франческо Беттеллою.

Випередити Шалабі на 50-метрівці Коль не зміг. Але “срібло” у боротьбі з Беттеллою виборов.

Плавання. 50 метрів, спина (клас – S1)

  • Іяд Шалабі (Ізраїль) – 1:11.79 хвилин
  • Антон Коль (Україна) – 1:13.78 хв
  • Франческо Беттелла (Італія) – 1:14.87 хв

Коль здобув сьому медаль України у дев’ятий змагальний день Токіо-2020. І третю саме у плаванні.

Усі медалі України на Паралімпіаді-2020 (дев’ятий день)

  • “золото”: Марія Помазан (штовхання ядра, клас – F35), Владислав Загребельний (стрибки у довжину, клас – F37), Максим Крипак (100 метрів на спині, клас – S10)
  • “срібло”: Єлизавета Мерешко (400 метрів вільним стилем, клас – S6), Віктор Дідух / Максим Ніколенко (настільний теніс, команда, клас – 8), Антон Коль (50 метрів, спина, клас – S1)
  • “бронза”: Олексій Денисюк (стрільба з пістолета, мікст, 25 метрів, клас – SH1)

Хто такий Антон Коль

31-річний параатлет, що представляє Нікополь і виступає в параплаванні.

Чотириразовий призер чемпіонатів світу, триразовий призер чемпіонатів Європи з параплавання.

Паралімпіада в Токіо – друга в кар’єрі Коля. Раніше він виграв дві бронзові медалі на Паралімпійських іграх-2016 у Ріо-де-Жанейро на дистанції 50 метрів і 100 метрів на спині.

Має вроджені ураження опорно-рухового апарату та виступає в категорії S1, до якої належать спортсмени, що мають важкі координаційні проблеми чотирьох кінцівок або їхній тулуб, ноги і руки не функціонують, при цьому плечі мінімально залучені до руху.

Раніше ми писали: Нікополець завоював срібло на Паралімпіаді у Токіо: неймовірна історія хлопця (відео)

To Top