Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
2682
2682

Що відбувається у захопленому росіянами Енергодарі і на ЗАЕС 19 квітня

Що відбувається у захопленому росіянами Енергодарі і на ЗАЕС 19 квітня

Про те, що відбувається у захопленому росіянами Енергодарі і на ЗАЕС станом на 19 квітня, розповів речник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Арєф’єв, передає Nikopolnews.

Запорізька АЕС і місто Енергодар досі, на жаль, захоплені та контролюються російськими військовими, але, за словами Ареф’єва, всі енергоблоки ЗАЕС обслуговує український персонал, працюючи на потреби України.

Ротація працівників відбувається. Формально окупанти в роботу станції не втручаються, але всі технічні рішення персонал і надалі змушений погоджувати з військовим командиром росіян.

Крім того, на ЗАЕС на зміну попередній бригаді прибула чергова бригада росатомівських «туристів».

В Енергодарі всіма способами поширюється дезінформація, аби схилити мешканців  до «руського міра». Цьому сприяють й російські військові, омоновці, запроданці-«поліціянти» та козаки-самозванці.

Окупаційна влада Енергодара на чолі з колаборантом  Андрієм Шевчиком представила колективу Енергодарської гімназії № 2 нового «директора». Це Вадим Каретников – великий шанувальник “руського міра”. Відомо, що жодного відношення до освітян він не має, як і не має профільної освіти для такої посади. Раніше ця особа працювала електриком на АЕС.

Вводять окупанти свої правила і в Дніпрорудному. Для працівників АЕС комендантську годину ввели з 23 до 05 і зобов’язують їх отримувати спеціальні перепустки. Для решти населення комендантська година триває з 20 до 06. Порушникам погрожують ув’язненням в ізоляторі.

А на території Кам’янсько-Дніпровської громади окупанти за порушення правил громадянського порядку та комендантської години погрожують людям ув’язненням на 15 діб і громадськими роботами.

Що кажуть в Енергоатомі

Що відбувається у захопленому росіянами Енергодарі і на ЗАЕС 19 квітня

Тут зазначають, що для вирішення ситуації ДП «НАЕК «Енергоатом» використовує всі доступні механізми впливу на рф та керівництво росатома, розуміючи всі правові, політичні та міжнародні наслідки такої окупації. Адже захоплення ЗАЕС російськими військовими й перебування на українському ядерному об’єкті озброєних загарбників та представників російської атомної галузі є прямим актом ядерного тероризму і порушенням вимог ядерної та радіаційної безпеки.

«Ми постійно закликаємо підтримати зусилля працівників станції, Енергоатома та всієї країни у протистоянні російському агресору. За ініціативою української сторони та західних партнерів Рада керуючих МАГАТЕ ще 3 березня схвалила відповідну резолюцію, в якій жорстко засудила дії росіян і вимагає негайного звільнення захоплених атомних об’єктів України. Зараз важливо забезпечити виконання цієї резолюції», – зазначив керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Від редакції: також окупанти намагаються створити у захоплених містах особливий «руський дух». Так, наприклад, вони вмикають на вулицях Енергодару музику групи «Любе» – про це повідомляють місцеві мешканці, які дуже чекають на звільнення міста і повернення його під контроль України.

Що відбувається в окупованому Енергодарі і на ЗАЕС 31 березня

Захоплення кабінету мера, заклики здати зброю, рашистська преса: що відбувається в окупованому Енергодарі 14 квітня

Російським пропагандистам не вдалося зняти ролик на ЗАЕС – працівники станції відмовились давати коментарі

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×