Сьогодні в центрі Нікополя відкриють новий арт-об’єкт і зареєструють рекорд

24 вересня о 12:00 у центрі Нікополя (у сквері Молодіжному за виконкомом) відбудеться відкриття нового, знакового для міста арт-об’єкту – «Скіфська Пектораль», передає Nikopolnews, посилаючись на пресслужбу Нікопольської міської ради.

Автор арт-об’єкту – відомий нікопольський скульптор Віктор Сараєв, який, на жаль, нещодавно помер, не дочекавшись відкриття свого дітища.

У 2021 році відзначається 85-річчя з дня народження археолога Бориса Мозолевського, який і знайшов легендарну Золоту Пектораль неподалік від Нікополя. То ж відкриття такого арт-об’єкту саме зараз – дуже символічно.

За повідомленням пресслужби, на заході сьогодні будуть присутні представники Національного реєстру рекордів України, щоб зафіксувати рекорд – найбільшу інсталяцію Скіфської Пекторалі в Україні. На відкриття запрошуються усі бажаючі!

А ось що пишуть про сьогоднішню подію у Краєзнавчому музеї Нікополя:

Історія нікопольської землі дивує і сьогоденням, і далекими часами. Ще до Різдва Христового тут вирувало життя Великої Скіфії – першого державного утворення на теренах України. В різних місцях України про цей час свідчать степові піраміди – кургани – захоронення скіфської знаті  і державних мужів. Саме їх дослідження і дають нам відомості про давню Скіфію. 
На нікопольській землі в різні часи працювало багато видатних вчених–археологів, а результати їх досліджень були резонансними у скіфології. Так в кургані Чортомлик археологом Забєліним була знайдена Чортомлицька ваза, яка стала знахідкою 19 століття. На початку 20-го століття археологом Веселовським був знайдений золотий гребінь у кургані Солоха, який приніс нові враження про скіфське буття. Проте найприголомшливішою знахідкою 20-го століття стала Золота царська Пектораль, яка вразила увесь світ. Її віднайшов Борис Миколайович Мозолевський- археолог і поет. В цьому році виповнилось 50 років з часу знайдення Пекторалі і 85 років від дня народження археолога Мозолевського.
Відкриття в Нікополі такого пам’ятного знаку , як «Скіфська Пектораль» є надзвичайно важливим. Це перший в місті пам’ятний знак цілій історичній епосі, яка так гучно демонструється науковими здобутками на теренах нашого краю. Сьогодні «Скіфська Пектораль» для всієї Неньки-України є символом не тільки давньої своєї історії, вона ще й стала символом культури.
З сьогоднішнього дня гранітна пектораль у Нікополі буде місцем прояви вдячності науковим дослідникам минулого на Нікопольщині, а значить і відповідним духовним, мистецьким поштовхом розвитку Нікополя і краю.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

ВІДЕО: Сьогодні 9 днів від загибелі Дар’ї Гречищевої – колеги присвятили їй ролик і відвідали Нікополь

На фестивалі SIRKOMEGAFEST Нікополь представив вокальний гурт «Співучі серця» (фото, відео)

Увага! У Нікополі сьогодні і в суботу перекриють рух транспорту

To Top