Співвласник нікопольського Centravis пророкує панування електрокарів через 10 років

Залишилося не більше 10 років, коли електрокари витіснять машини з ДВЗ вважає Юрій Атанасов, співвласник компанії Centravis – постачальника компонентів для BMW і Volkswagen, передає Nikopolnews, посилаючись на НВ.

«Такий тренд є. Ми оцінюємо, що залишилося не більше 10 років. Аналіз показує, що цей тренд буде не дуже різкий по заміні одного типу двигунів на інший», — розповів в інтерв’ю НВ Бізнес Юрій Атанасов, співвласник і СЕО компанії Centravis (Нікополь).

За його словами фокус R&D компанії зараз спрямований на підвищення споживчих властивостей продукції. Це дозволить більш успішно конкурувати в інших сегментах, таких як авіація, космічна галузь.

Centravis — один з найбільших світових виробників безшовних труб з нержавіючої сталі. Компанія займає друге місце в світі по постачаннях трубок для систем подачі палива в ДВЗ автомобілів. Продукція української компанії встановлюється в автомобілях BMW, Volkswagen та ін. Нещодавно почалися комерційні поставки японським автовиробникам.

За словами Атанасова, в галузевій структурі продажів компанії, авторинок займає близько 20%. Щоб досягти таких результатів знадобилося більше 10 років.

«Перші зразки трубочок для німецького автопрому ми почали пробувати виготовляти і постачати, напевно, років 12-15 тому»,— розповів Юрій Атанасов, уточнивши, що з початку серійних поставок і до виходу на поточні обсяги Centravis витратив 7-8 років.

За підсумками 2020 року Centravis справив 19,05 тис. т продукції (-9,3% рік до року). При цьому показник EBITDA виявився на рівні 16 млн євро, що майже в 2 рази краще результатів 2019 року.

To Top