Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
8327
8327

Тариф на світло з 1 червня зросте: чи звертався Нікополь до Верховної Ради, розповів мер

Тариф на світло з 1 червня зросте: чи звертався Нікополь до Верховної Ради, розповів мер

Про те, що тариф на світло з 1 червня зросте, говорили давно. А сьогодні це стало відомо офіційно. І вже названо нову вартість. Тема для Нікополя особливо болюча, адже половина мешканців користується електроопаленням. І суми навіть з попереднім тарифом були захмарними.

Під час пресконференції 30 травня у міського голови Нікополя Олександра Саюка спитали, чи зверталася місцева влада до депутатів Верховної Ради з тим, аби добитися якихось послаблень для міста.

Місцеве самоврядування не впливає на ціноутворення в енергетиці. Але ви знаєте, що ми завжди відстоювали інтереси нікопольців. І в тому числі щодо пільгового тарифу для 30-кілометрової зони, який було скасовано ще до повномасштабної війни. Тому… Ми завжди будемо звертатися, але ви повинні розуміти, що, на жаль, це не є вирішальним голосом, – відповів Олександр Саюк журналісту

Тариф на світло з 1 червня зросте: яка нова вартість

Кабінет Міністрів України на засіданні 31 травня схвалив рішення про продовження дії положення про покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на учасників ринку електроенергії, згідно з яким встановлюється єдина фіксована ціна для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт*год до 30 квітня 2025 року.

За  середнього щомісячного споживання електроенергії в обсязі 170 кВт*год, платіжка за електроенергію зросте на 285 гривень.

Протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки, на рівні 2,64 грн/кВт год (при споживанні ними в цей період до 2000 кВт/год електроенергії на місяць).

При цьому «нічний тариф» (при встановленому відповідному двозонному лічильнику) складатиме 2,16 грн за кВт*год.

Підвищення тарифу – це складний, але необхідний крок. Мета – не залишитись без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об’єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси, – сказав міністр енергетики Герман Галущенко

Якби росія систематично не руйнувала енергетичну інфраструктуру України, додав він, то тарифи поки що залишились би незмінними.

Міністр зазначив, що в умовах складної економічної ситуації через війну не можна дозволити підвищення ціни на електроенергію для населення до ринкового рівня (майже 7,5 грн/кВт*год), але й держава в цих умовах не має можливості утримувати наднизьку пільгову ціну для всіх споживачів. Адже тариф на електроенергію у розмірі 2,64 грн покривав лише третину реальної вартості електроенергії.

«Державна підтримка має бути справедливою і спрямованою на тих, хто дійсно її потребує. Ті, хто не може дозволити оплачувати послуги з електропостачання за новим тарифом, будуть отримувати допомогу від держави – адресні субсидії», – наголосив міністр енергетики

Ще новини Нікополя: “Моя мама іноді боїться вийти за хлібом чи молоком” – студентка УКУ з Нікополя розповіла про життя у прифронтовому місті

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×