ЦВК відмовила нікопольцям у проведенні всеукраїнського референдуму

Як повідомляв раніше Nikopolnews, навесні 2021 року у Нікополі була зареєстрована ініціативна група з проведення всеукраїнського референдуму. Такі ж ініціативні групи були створені ще в чотирьох громадах Дніпропетровщини. Вони мали збирати підписи за проведення референдуму з п’яти питань.

Наразі вже відомо, що Центральна виборча комісія (ЦВК) не задовольнила ініціативи щодо проведення всеукраїнського референдуму в Україні. Йдеться про всеукраїнський референдум “за народною ініціативою”, передає Nikopolnews, посилаючись на пресслужбу ЦВК.

Теоретична можливість проведення такого референдуму з’явилася після ухвалення Верховною Радою України на початку цього року закону про народовладдя через всеукраїнський референдум. Цей документ ініціював президент Володимир Зеленський.

У травні до ЦВК подали документи 5 ініціативних груп щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Вказані 5 ініціативних груп були утворені на зборах громадян в Дніпропетровські області: смт. Петриківка Дніпровського району, смт. Васильківка Синельниківського району, смт. Кринички Кам’янського району, місті Нікополь Нікопольського району та селі Шестірня Криворізького району.

Ініціативні групи хотіли провести збір підписів виборців для винесення на всеукраїнський референдум наступних п’яти питань:

  • “Чи підтримуєте Ви пропозицію, щоб газ, який видобувається на території України постачався громадянам України з метою використання у побутових потребах та державним і комунальним підприємствам, установам і організаціям за ціною, яка включає ціну його видобутку та надбавку до ціни видобутку не більше ніж 30 відсотків?”
  • “Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?”
  • “Чи підтримуєте Ви продаж об’єктів стратегічної власності України?”
  • “Чи підтримуєте Ви легалізацію грального бізнесу в Україні?”
  • “Чи підтримуєте Ви легалізацію наркотику марихуана в Україні?”

Зрештою ЦВК не задовольнила ініціативи щодо проведення такого всеукраїнського референдуму.

У Центральній виборчій комісії аргументували це тим, що ініціативні групи не вклалися в терміни збору необхідних підписів.

“Ініціативні групи мали 90 днів (до 12 серпня 18:00), аби зібрати 3 млн підписів українців на підтримку ініціативи проведення референдуму і передати підписні листи та протокол про підсумки збору підписів Комісії. ЦВК не отримала ці документи і припинила ініціативи. Також припиняються повноваження офіційних спостерігачів на референдум”, –наголосили в пресслужбі.

Зазначимо, що у Нікополі не спостерігалося якоїсь активності ініціативної групи. Де збиралися підписи і чи збиралися взагалі, невідомо. Можливо, створення такої групи було лише формальністю – фікцією, організованою якоюсь із політичних сил. На користь цієї версії свідчить, зокрема, те, що про створення ініціативної групи у Нікополі не було публічних оголошень заздалегідь, а на самі збори людей привозили організовано (нам точно відомо про підвезення співробітників одного з підприємств міста).

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Никополь инициирует Всеукраинский референдум: инициативная группа начинает сбор подписей

Ми втрачаємо Нікополь?! – думка блогера

 

To Top