У Нікополі було зафіксовано мор риби

У Нікополі фахівцями було зафіксовано мор риби, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на інформаційне агентство МОСТ-Дніпро.

З мором риби представники рибінспекції стикаються щорічно. З початком гарячої пори, а це липень, температура води починає підніматися до 23-25 градусів, запускаючи процеси відмирання водоростей. Про це на прес-конференції в ІА «Мост Днепр» розповів заступник начальника управління державного агентства рибного в Дніпропетровській області Костянтин Лопатин.

Всього за літній період у Дніпропетровській області зафіксовано 13 випадків мору риби: це Нікополь, Криворізький район і Кам’янське водосховище. З водойм вилучено та утилізовано близько 37 тисяч одиниць риби. Загальна сума збитків від загибелі водних біоресурсів склала 4,5 млн грн.

Відзначається, що на тлі підвищення температури повітря, яке фіксувалося в липні-вересні цього року, інтенсивно розвивалися сіро-зелені водорості.

Коли вони живі, то приносять певну користь, видаляючи шкідливі домішки води, збагачуючи її киснем. Але при значному збільшенні біомаси водоростей починає забруднення водойми, зменшується його кислотність, змінюється в’язкість і прозорість. У той же час число мікроорганізмів, якими харчується риба, зменшується, власне, як і рівень кисню. В результаті риба просто задихається.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Поблизу Нікополя бракон’єри виловили понад 50 кг раків (фото)

Затисло камінням: у Нікополі рятували рибалку (ФОТО)

В Покрові потонув молодий чоловік

To Top