У Нікополі масово судять отримувачів державних виплат, що оформили їх з порушеннями

Як відомо, в Україні в останні роки посилився контроль одержувачів субсидій, пільг, допомог та інших державних виплат. У зв’язку з цим почастішали випадки притягнення до відповідальності тих, хто, оформлюючи їх, обманює державу.

Нещодавно Nikopolnews вже повідомляв про кілька судових процесів над жителями нашого міста, які обвели навколо пальця центр зайнятості, отримуючи допомоги по безробіттю, будучи при цьому працевлаштованими. Ці люди в підсумку заплатили штрафи.

Таких випадків в Єдиному реєстрі судових рішень досить багато – більше, ніж раніше. Спостерігається певна тенденція. Ми розповімо ще про кілька з них.

Так, 15 березня відбувся суд над матір’ю-одиначкою, яка сама виховує сина. Вона, перебуваючи у трудових відносинах з приватним підприємцем, звернулася до соцслужби, щоб оформити кілька видів соціальної допомоги. При цьому жінка вказала, що її дохід становить 1000 гривень, і «забула» внести в декларацію зарплату. Допомогу їй призначили, але незабаром обман був розкритий, і никопольчанка постала перед судом. За цей час жінка встигла незаконно отримати від держави понад 13 тисяч гривень.

Її визнали винною в шахрайстві і призначили покарання у вигляді штрафу на суму 850 гривень.

Ще на одному засіданні, яке відбулося 5 березня, розглядалася справа іншої никопольчанки, яка перебуває у шлюбі  і виховує сина. Жінка звернулася до соцслужби для оформлення субсидії. У декларації заявниця не вказала, що у її чоловіка є автомобіль HYUNDAI SONATA, вік якого менше 5 років.

Субсидію нікопольчанці призначили у більшому розмірі, ніж потрібно, а в ході перевірки виявили порушення. У цьому разі суд також призначив штраф у розмірі 850 гривень, визнавши жінку винною в шахрайстві.

В той же день, 5 березня 2021 року, розбирали справу чоловіка, який вирішив обдурити центр зайнятості, не повідомивши, що перебуває в трудових відносинах з ТОВ «Автомагістраль-Південь», і претендуючи на допомогу по безробіттю. Незаконно він встиг отримати 531,19 гривень. Чоловіка засудили до 1 року обмеження волі з іспитовим строком в 1 рік.

 

 

To Top