Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
3685
Без категорії
3685

У Нікополі на ж/д вокзалі зіграють Гімн України на лірі – на честь річниці розпаду СРСР

В Никополе на ж/д вокзале

Нікопольців та всіх бажаючих з інших міст України запрошують приєднатися до неординарного флешмобу, присвяченого річниці розпаду СРСР. У Нікополі на ж/д вокзалі на честь 30-річчя декларації про припинення існування Радянського Союзу зіграють гімн України на лірі.

Про це Nikopolnews розповіла мама хлопця, який гратиме Гімн, Наталя Есаулова. Жінка зазначила, що ліру її син зробив власноруч.

Флешмоб у Нікополі відбудеться у неділю 26 грудня о 12:00 в приміщенні ж/д вокзалу.

Всіх бажаючих я запрошую приєднатися до флешмобу! Якщо до флешмобу приєднаються люди інших містах України, це буде добре! Німці відзначають день руйнування Берлінської стіни. Пора і нам відзначати цей чудовий історичний день – день падіння совка, – каже Наталя.

Для довідки: як розпався СРСР

26 грудня 1991 року Рада Республік Верховної Ради СРСР провела своє останнє засідання і прийняла декларацію про припинення існування Радянського Союзу. З розпадом СРСР незалежними стали 15 колишніх союзних республік.

Цьому процесу передував ряд подій, зокрема, і проведений 1 грудня 1991 року Референдум в Україні на якому прихильники незалежності перемогли навіть в Криму.

8 грудня 1991 року глави трьох з чотирьох республік, засновників СРСР, – Білорусії, Росії та України, – в Біловезькій пущі у Білорусі, констатували, що СРСР припиняє своє існування, оголосили про неможливість утворення ССД (Союз суверенних держав) і підписали Угоду про створення Співдружності Незалежних Держав (СНД).

10 грудня 1991 року Верховний Рада України із застереженнями ратифікувала угоду про створення СНД. В то й же день після телефонної розмови Л. Кравчука із С. Шушкевичем, який головував на той момент на засіданні Верховної Ради Білорусі, депутати поставили на головування питання про ратифікацію угоди Білоруссю та підтримали її.

12 грудня Верховний Рада РРФСР під головуванням спікера парламенту Р. Хасбулатова ратифікувала Біловезьку угоду, а також прийняла рішення про денонсацію РРФСР союзного договору 1922 року.

21 грудня 1991 року на зустрічі президентів в Алма-Аті у Казахстані до СНД приєдналася ще 8 республік: Азербайджан, Вірменія, Казахстан, Киргизія, Молдавія, Таджикистан, Туркменія, Узбекистан, були підписані Алма-Атинська декларація і протокол до Біловезької угоди про створення СНД. Глави одинадцяти колишніх союзних республік оголосили про припинення існування Союзу Радянських Соціалістичних Республік. Лідери цих республік повідомили М. Горбачова про припинення існування інституту Президента СРСР і висловлювали подяку «за позитивний внесок».

Згодом угоди щодо створення СНД ратифікували і інші країни, хоча деякі уже після офіційної відставки Михайла Горбачова з поста президента СРСР.

24 грудня 1991 року постановою Ради Республік була припинена діяльність Верховної Ради СРСР і його органів.

25 грудня 1991 року Михайло Горбачов виступив зі зверненням до громадян СРСР, у якому оголосив про свою відставку з посту президента СРСР.

30 грудня 1991 року в Мінську відбулася зустріч глав держав СНД, в ході якої країни-учасниці підписали ряд документів з військових питань, відповідно до яких Міністерство оборони СРСР підлягало ліквідації, а замість нього створювалося Головне командування Об’єднаних Збройних сил СНД. Держави СНД отримали право створювати власні збройні сили на базі частин та підрозділів Збройних Сил СРСР, які дислокувалися на території цих держав, за винятком тих з них, які визнавалися «стратегічними силами» і повинні були залишитися під об’єднаним командуванням СНД.

9 маловідомих фактів про Святого Миколая, і чому він був заборонений у СРСР

Нікополь долучиться до діджиталпроєкту віртуальних мандрівок Україною

У Нікополі прийняли бюджет на 2022 рік – як пройшла сесія міської ради 17 грудня

Наш Телеграм

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×