5 /5
Based on 5 ratings
100%
674
Нікополь
674

Як у Нікополі роблять сувеніри зі снарядів, побачили журналісти з національних ЗМІ (відео)

Як у Нікополі роблять сувеніри із снарядів, побачили журналісти з національних ЗМІ (відео)

Раніше Nikopolnews писав про те, що у Нікополі роблять сувеніри із залишків ворожих снарядів, які, на жаль, постійно прилітають у місто. Нещодавно журналісти національних ЗМІ мали можливість особисто побачити цей процес і розповісти про нього усій Україні.

Зокрема, матеріал про Нікополь і благодійну ініціативу підготувало Суспільне Дніпро.

Журналісти розповіли, що у Нікополі працює благодійний онлайн-аукціон “NIMAR”, усі лоти на ньому пов’язані з війною. Їх купують в Україні та за кордоном. Мета проєкту – зібрати 2,5 мільйони гривень та придбати дрон для військових.

Одна з учасниць проекту – Ірина. Вона разом з доньками займається гончарством вдома. Коли розпочалися обстріли Нікополя, жінка вирішила: її хобі може допомагати військовим.

“Ліпили з моїми колегами, дівчатами, друзями такі будиночки глиняні, а уламки, які збирали по Нікополю – це імітація прильоту”, – розповіла жителька Нікополя Ірина Бикова.

Ці будиночки та глиняні горщики Ірина вирішила виставити на аукціон. Аби змайструвати ще більше лотів, залучила своїх учнів.

“Я розробила майстер-клас, ми прикрашали будиночок. Далі ці лоти теж виставили на аукціоні”, – каже Ірина.

Таке поєднання військового і мирного життя стало основною ідеєю лотів на благодійному аукціоні. З одного із снарядів, каже організатор Ігор, зробили антистрес-лампу.

Як у Нікополі роблять сувеніри зі снарядів, побачили журналісти з національних ЗМІ (відео)

“Можливо, що під час обстрілів якраз буде можна спостерігати за ліхтариками і приймати заспокійливе маленьке”, – каже Ігор.

А всередині однієї з ракет знайшли залишки книжки.

“В снаряді том – Лев Миколайович Толстой. Люди написали це том “Воскресеніє”, – розповів Ігор.

Чоловік припускає: твір всередину снаряду могли покласти військові РФ, або ж шматочок книжки потрапив у неї вже у Нікополі, після прильоту по бібліотеці.

“Ми хочемо зробити цей том як верх снаряду, тобто це боєголовка”, – додали волонтери.

Планують назбирати 2,5 мільйони гривень

Щось з матеріалів Ігор та майстрині знаходять на власних подвір’ях, щось приносять сусіди. Але спершу снаряди перевіряють рятувальники, аби вироби були безпечні.

“На сьогодні ми збираєм суму: визначили для себе 2,5 мільйони гривень, майже мільйон гривень ми вже зібрали. Ми придбаємо дрони бойові, і один спеціальний дрон, який буде допомагати розміновувати Нікополь від небезпечних уламків”, – зазначив організатор благодійного аукціону Ігор Радченко.

Аукціон працює онлайн, товари купують в Україні та з-за кордону. Продовжиться він до 20 листопада.

Як у НІкополі роблять сувеніри зі снарядів – у відео Суспільного

СБУ відреагувала на скандал у Києво-Печерській Лаврі

To Top
Ще новини ⬇