У Нікополі шахраї виманили у пенсіонерів десятки тисяч гривень: поліція розповіла про схеми

Поліція Нікополя попереджає про активізацію «банківських» шахраїв, передає Nikopolnews, посилаючись на Нікопольське районне управління поліції.

Поліцейські закликають громадян, особливо людей похилого віку, ніколи нікому не повідомляти по телефону паролі та будь-яку інформацію про свою банківську картку.

Цього тижня до Нікопольського РУП надійшло декілька заяв від людей пенсійного віку про шахрайство. Поліцейські з’ясували, що заявникам телефонували невідомі, як представлялись працівниками банку та повідомляли, що необхідно удосконалити безпеку пластикової карти. Для термінового вирішення проблеми завіряли, що необхідно звірити деякі особисті дані. Занепокоєні люди відповідали  на всі питання аферистів, а через деякий час розуміли, що з їх банківського рахунку зникли гроші. Загалом потерпілі втратили від 400 грн до 38 тисяч гривень.

Також існує така схема шахрайства, коли зловмисники телефонують на мобільний телефон і повідомляють, що картка заблокована. Для збереження грошових коштів нібито необхідно терміново зробити переказ на резервну карту. Схвильовані потерпілі йдуть до платіжного терміналу, де керуючись вказівками начебто працівника банку, переводять всі грошові кошти з власного рахунку на інший.

Поліцейські нагадують громадянам: ніколи не називайте шахраям свої повні дані та дані своїх близьких; в жодному разі не виконуйте по телефону команди співробітників банку, наприклад: назвати номер банківської карти, пінкод до неї та пароль, термін дії картки та cvv- код.

Щодо інтернет-шахрайств, радимо переводити гроші лише перевіреним продавцям, всім іншим оплачуйте товар лише після його отримання
Ніколи не перераховуйте кошти на вимогу невідомих вам осіб.
І найголовніше – якщо до вас надходить підозрілий дзвінок, за будь-яких умов, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
Будьте обачними, попередьте своїх рідних та близьких, – закликають у поліції.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Мешканець Нікополя під виглядом соцпрацівника забрав у старенької 70 тисяч гривень

Хіти

To Top