У Нікополі щотижня виявляють громадян, які повинні повернути субсидії

У Нікополі з липня цього року щотижня виявляють в середньому по 7 домогосподарств, які повинні повернути державі отримані субсидії. Про це Nikopolnews повідомляє, посилаючись на на Управління соціальної політики Нікопольської міської ради.

В Управлінні нагадують, що ще наприкінці червня здійснили перепризначення житлової субсидії на наступний термін на підставі результатів верифікації, наданої Міністерством фінансів, про:

 • наявність у осіб зі складу домогосподарства та членів їх сімей у власності двох і більше житлових приміщень,
 • депозитів, що перевищують 100 тис. грн.,
 • купівлю валюти на суму більше 50 тис. грн.,
 • наявність транспортного засобу , з року випуску якого минуло менше 5 років,
 • більше одного транспортного засобу, з року випуску якого минуло менше 15 років,
 • купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. грн.

Якщо домогосподарство після перевірки Міністерством фінансів України потрапило під зазначені обмеження, то права на субсидію з 01.05.2021 року такі домогосподарства не мають, про що їм надіслані відповідні повідомлення.

Проаналізувавши звернення громадян до Управління, щодо уточнення інформації про призначену субсидію, з’ясовано, що надана Міністерством фінансів інформація виявилась неповною, в результаті чого громадяни, в разі неповідомлення ними Управління про вищезазначені обставини, змушені будуть повертати до Державного бюджету суми зайво нарахованої субсидії.

Громадянам нагадують, що відповідно постанови №505 від 19.05.2021 року “Деякі питання призначення житлових субсидій”, громадяни, яким житлову субсидію з 01.05.2021 року призначено в автоматичному режимі, без звернення, мають повідомити Управління про наявність в них умов, за яких житлова субсидія не призначається.

Крім того, Управлінням щомісячно отримуються рекомендації щодо правомірності виплат субсидій громадянам. Тому, якщо на момент автоматичного розрахунку субсидії з 01.05.2021 року не було інформації про обмеження права на отримання субсидії, в подальшому такі домогосподарства в будь-якому разі будуть виявлені і будуть змушені повертати до бюджету зайво отримані кошти.

З початку липня щотижня в середньому виявляється 7 домогосподарств, які не мають права на призначення субсидії. Враховуючи що на неопалювальний сезон суми призначеної субсидії невеликі, а також можуть дорівнювати 0,00 грн., то після автоматичного перерахунку на опалювальний період розмір субсидії зросте, а відповідно  зросте і  сума переплати.

За адресою subsidii.ioc.gov.ua є змога ввести свою поштову адресу і дізнатися чи призначено  субсидію та який її розмір за опалювальний й неопалювальний сезони.

ТЕРМІНОВО НЕОБХІДНО ПОВІДОМИТИ Управління про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається, зокрема:

будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у власності:

 • транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда і причепа);
 • більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);
 • більше ніж одне житлове приміщення (крім житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, розташованого в сільській місцевості, на тимчасово окупованій території або житла, не придатного для проживання при наявності відповідного акту);
 • на депозиті (депозитах, рахунках) має кошти, що сумарно перевищують 100 тис. грн.;
 • будь-хто зі складу домогосподарства або члени їх сімей протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії/ призначенням житлової субсидії без звернення здійснив на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. грн. здійснив придбання, оплату, внесок, здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Якщо Вам призначено субсидію, але Ви впевнені, що підпадаєте під обмеження, за яких вона не призначається, або маєте сумніви, просимо не зволікати із інформуванням управління соціальної політики задля найшвидшого визначення права домогосподарства на житлову субсидію та для упередження надміру виплаченої суми субсидії, яка в подальшому може підлягати поверненню, – закликають в Управлінні.

Телефон для консультацій 0669483106.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Знову змінилися правила видачі субсидій

Увага! Скасовано «карантинні» соціальні нормативи споживання комунальних послуг: які нормативи діють

Нові карантинні обмеження у Нікополі з 23 вересня

Хіти

To Top