У Нікополі створили фільм «Чайковський в Україні»

У Нікополі створили фільм, присвячений перебуванню композитора Петра Ілліча Чайковського в Україні, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на Нікопольську школу мистецтв.

Саме колектив вказаної школи і є автором даної стрічки.

«Пропонуємо до перегляду фільм “Чайковський в Україні”, створений колективом Нікопольської міської школи мистецтв №1 до 180-річчя з Дня народження композитора», – мовиться в повідомленні на сторінці закладу у Фейсбуці.

Тут же оприлюднено і фільм.

Відомо, що упродовж 28 років, до самої смерті композитор по кілька місяців жив у різних куточках української землі. Таких місць було понад 15, але найчастіше він бував у Кам’янці на Черкащині. Тут мешкала рідна сестра композитора Олександра та її родина. Як “обітованого раю” чекав він літа, коли міг туди поїхати. За спогадами сучасників, зазвичай стриманий Чайковський у товаристві сільської молоді змінювався, ставав веселим, навіть співав і танцював. Про Україну композитор писав:

“Ніколи за кордоном, навіть серед розкішної південної природи я не знаходив тих хвилин святого захоплення від споглядання природи, яке вище навіть від насолоди мистецтва”.

В Україні Чайковський написав понад 30 своїх творів, серед яких дві симфонії (одну з них ще за його життя назвали “Українська”), опери “Євгеній Онегін”, “Черевички”, “Орлеанська діва”, “Мазепа”, балет “Лебедине озеро”. Тут виникли його романси на вірші Шевченка і знаменитий Перший фортепіанний конецерт, в одній з мелодій якого звучить наспів лірників. А у фіналі Концерту звучить мелодія пісні “Види, вийди, Іванку”.

В останній рік свого життя (1893) Чайковський з тріумфом диригував своїми симфоніями в Харкові і Одесі. Один з концертів Петро Ілліч дав на підтримку Одеського симфонічного оркестру. Брат композитора писав, що навіть в Парижі гучні торжества на честь Чайковського блідли перед виявом любові в Україні.

Подивитися фільм нікопольського виробництва можна за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

В статті використано матеріали “Радіо Свобода

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

У Нікополі пройшов концерт під відкритим небом – звітували піаністи школи мистецтв (фото)

To Top