У Нікополі тік-токери крадуть ковпачки з автомобілей: в чому суть челленджу?

У Нікополі водії стали помічати пропажу ковпачків на колесах своїх автомобілів. А сьогодні в місцевому пабліку з’явилося фото підлітків, які потрапили в поле зору камери відеоспостереження. На скрінах видно, що хлопці знімають ковпачки.

Нікопольці бурхливо обговорюють ситуацію. Більшість, звісно, засуджує таку поведінку хлопців. Nikopolnews з’ясував, навіщо це роблять підлітки і в чому суть «гри».

Як з’ясувалося, мова йде про челлендж, який поширюється в Тік-тоці божевільними темпами. Спочатку він з’явився в Росії і буквально накрив її. У російських ЗМІ маса публікацій на дану тему, а блогери закликають підлітків зупинитися. Але челлендж подібно вірусу охоплює все більше неповнолітніх.

Добрався він і в Україну, а тепер і в Нікополь.

Суть його полягає в тому, що підлітки крадуть ковпачки з логотипами з коліс автомобілів і хизуються цим у соцмережі. Чим більше у тебе колекція таких колпачків, ті більше ти крутий.

У Тік-тоці навіть створені спеціальні облікові записи, що стосуються теми автомобільних ковпачків. Ролики такого типу набирають десятки мільйонів переглядів.

Багато підлітки потім здають накрадене майно на станції шиномонтажу за копійки. І знову виходять на «полювання».

Учасники челленджу придумали свої терміни, вони називають сам процес «скрутом», знайдені за один день або прогулянку ковпачки — «уловом», а прості пластикові заглушки — «дефолтом». В деякі ролики на фон ставлять гімн снюсоїдів, а в інструкціях рекомендують приховувати обличчя маскою Гая Фокса.

Крім роликів, де вони хваляться своїми колекціями, підлітки також знімають відеоінструкції: в теоретичних роликах підлітки показують приклади ковпачків, ранжують їх за цінності і розповідають, де можна здати «улов». Практичні інструкції пояснюють сам процес: як знайти ковпачок, правильно скрутити і не попастися на очі власнику автомобіля.

Скріни з камери відеоспостереження у Нікополі в районі 8 кварталу:

Ми навмисне не показуємо особи підлітків, які потрапили на запис камери в Нікополі, так як мова йде про неповнолітніх. Але сподіваємося, що батьки пізнають своїх чад по одягу. Нагадуємо, що за подібні дії законодавством передбачена відповідальність. Крім того, діти ризикують потрапити під гарячу руку власників машин. А заклики ловити і карати фізично юних злодіїв вже у всю звучать в соцмережах. Тому, батьки, проведіть бесіди зі своїми дітьми! Красти погано, про яку б суму збитку не йшлося. Це зовсім не круто і загрожує поганими наслідками.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

ВІДЕО: У Нікополі крадій вирвав з коренем дерева і уніс. Допоможіть встановити особу!

To Top