У Нікополі встановили куполи і хрести на першому у місті храмі ПЦУ (фото, відео)

У Нікополі добігає кінця будівництво першого у місті типового храму Православної церкви України. Сьогодні, 24 квітня, у Лазареву суботу, сталася знаменна подія – було встановлено куполи і хрести на будівлі дерев’яної церкви, аналогів якій немає в регіоні. На церемонії побував Nikopolnews.

Біля нового храму імені святого праведного Петра Калнишевського, який зводиться на честь нікопольців, що віддали своє життя, захищаючи Україну на Донбасі, зібралось достатньо багато людей. Це і ветерани, і волонтери, і журналісти, і просто парафіяни та небайдужі нікопольці.

Олексій Савченко – один із тих, хто захищав Україну на Донбасі. А поруч – волонтер Вікторія Шевченко і дружина Ольга

Церемонію, яку очолив головний капелан Дніпропетровської єпархії ПЦУ Дмитро Поворотний, відвідав і міський голова Нікополя Олександр Саюк. Він спеціально приїхав до храму, щоб засвідчити свою повагу важливій для міста події і людям, які її наближали, як могли.

Дмитро Поворотний. Військовий капелан, який, ризикуючи життям, проводив переговори з окупантами на Донбасі, забирав поранених та тіла наших хлопців з поля бою…

Затамувавши подих, нікопольці спостерігали, як кран підіймає золоті куполи і “приземляє” їх на дах нової церкви. А дзвони сповіщали місто у радіусі декількох кілометрів, що українському храму у Нікополі бути!

Нагадаємо, храм будується за кошти і силами меценатів та волонтерів. Роботи ще не завершені. Благочинний церков Нікополя і району ПЦУ ігумен Меркурій (Скороход) та парафіяни будуть вдячні за допомогу кожному, хто вирішить зробити і свій внесок у зведення першого храму ПЦУ у Нікополі. Також нагадаємо, що український храм не практикує «прейскурантів», до яких звикли нікопольці. Фіксованих цін за проведення ритуалів, придбання свічок тощо тут немає. Просто кожен може зробити пожертву за бажанням.

Вже завтра, у Вербну неділю, у храмі імені Петра Калнишевського, о 08:00 освячуватимуть вербу.

Ігумен Меркурій (Скороход) і ветеран АТО Володимир Федоров

 

 

To Top