У Нікополі знизився рівень дитячої злочинності, а в Покрові і Марганці зашкалює

У Нікопольській окружній прокуратурі  відбулася спільна нарада керівників правоохоронних органів та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування на тему: «Стан злочинності серед неповнолітніх та стосовно неповнолітніх за 2020 рік та за І квартал 2021 року». Про це Nikopolnews повідомили у пресслужбі Нікопольської окружної прокуратури.

Захід відбувся за участі представників сектору ювенальної превенції поліції, територіальних органів пробації, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (центрів надання соціальної допомоги), представників освіти міст Нікополя, Марганця, Покрова, Нікопольського та Томаківського районів.

Проведення цієї наради обумовлено наявністю низки проблемних питань, а саме, зростання злочинності серед неповнолітніх, неналежна індивідуально-профілактична робота з неповнолітніми щодо попередження вчинення ними адміністративних та кримінальних правопорушень, які потребують комплексного вирішення з об’єднанням зусиль правоохоронних органів та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування. Учасниками наради звернуто увагу на недостатність заходів, що вживаються.

За 12 місяців 2020 року у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року відмічається зниження рівня дитячої злочинності на території Томаківського району на 75%, м. Нікополя на 9,1%, Нікопольського району на 100%, м. Марганця на 66,7%.

Разом з цим, спостерігається зростання рівня дитячої злочинності на території м. Покрова у 2,5 рази.

Окрім цього, збільшився рівень дитячої злочинності у І кварталі 2021 року у 6 разів в м. Марганці (з 0 до 6).

Переважну більшість злочинів неповнолітніми вчинено в денний час доби – 10 злочинів вчинено у нічний час та 6 злочинів вчинено у вечірній час, що свідчить про неналежний контроль з боку батьків та опікунів, щодо місцезнаходження та місцеперебування своїх дітей, де проводять дозвілля їх діти як в денний час, так і у нічний час доби, з ким товаришують та яке коло їхнього спілкування.

Більшість неповнолітніх злочинців – це діти, які позбавленні батьківського виховання та контролю з їх боку. Через свою незрілість, невміння самостійно організовувати свій відпочинок, останні піддаються сумнівним захопленням, пропускають заняття в закладах освіти, погано навчаються та порушують дисципліну.

За результатами проведення спільної наради, прийнято відповідну постанову з визначенням ряду спільних організаційно-практичних заходів, спрямованих на забезпечення належної профілактики правопорушень серед неповнолітніх та зниження підліткової злочинності на території регіону.

To Top