У Нікополі відбудуться заходи до Дня добровольця

Сім років тому, у березні 2014 року, тисячі українців взяли з собою найнеобхідніше і вишикувалися в черги біля військоматів. Вчителі, програмісти, металурги, приватні підприємці, науковці, водії, шахтарі… Залишили родини і свою роботу, аби стати на захист України, на сході якої вже розгорялася війна.

Були добровольці і у Нікополі. Хтось з них повернувся з фронту, а хтось віддав життя за Батьківщину. І ми завжди пам’ятатимемо їх подвиг.

Сьогодні, 14 березня, у Нікополі відбудуться заходи на честь Дня добровольця, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на прес-службу Нікопольської міської ради та благочинного церков ПЦУ Нікополя і району ігумена Меркурія (Скорохода).

Так, о 17:00 у храмі св. прав. Петра Калнишевського на честь загиблих воїнів АТО (вул. Богуна 5-а, дерев’яний храм) розпочнеться панахида за полеглими воїнами-захисниками, після чого духовенство хресною ходою разом з вірянами рушатиме до пам’ятника “Захисник України” де о 17:30 відбудеться загальноміський захід присвячений Дню українського добровольця.

Після завершення мітингу буде показ фільму про добровольців російсько-української війни.

Усіх бажаючих запрошують долучитися до цього заходу з дотриманням усіх санітарних вимог зазначених в час пандемії.

Військові капелани: Дмитро Поворотний і ігумен Меркурій (Скороход)

Інформація про День українського добровольця (джерело – Нікопольский краєзнавчий музей)

Хоч це свято і є новим для національного календаря України, проте явище, якому воно присвячено, споконвіку супроводжує дружній український народ.

Яскрава національна риса, благословення і традиція українського народу – бути небайдужим до свого сьогодення та майбуття, до долі своїх дітей, честі і пам’яті своїх славних батьків.

Череда сучасних подій, які підштовхнули офіційні державні структури до створення цього Дня, ще далека від завершення. Вони мали свій початок з глибокої підготовки “братнім” північним сусідом чергової агресії і окупації українських земель. “Робота”, яку він провів у цьому напрямку була майже успішною. З кінця 2013 року і особливо з 20-х чисел лютого 2014 року це вже було неможливо приховати. Почалася окупація Кримського півострова.

Офіційна державна машина демократичної України, яка ще не оговталася від системної кризи кремлівських резидентів, як втім і широке міжнародне співтовариство, відчула справжній шок. Адже і держава-агресор знаходилася в числі “гарантів” суверенітету і територіальної цілісності України.

Часу на повноцінну офіційну координацію для повномасштабної протидії цій агресії просто не було, тим більш агресор став шантажувати світове співтовариство нанесенням ядерних ударів по території Європи та України. У цей, один з найскладніших для країни і світу моментів історії, Україні першими на допомогу прийшли саме прості українські добровольці.

У пояснювальній записці до Постанови Верховної Ради України № 4261 «Про встановлення Дня українського добровольця» повідомляється, що саме в цей день – 14 березня 2014 року на полігоні в Нових Петрівцях вже більше 500 бійців самооборони Майдану (Народного Віче) почали підготовку до участі в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність України.

Військовими патріотами України по всій країні в найкоротші терміни відкривалися буквально імпровізовані, життєво необхідні для збереження держави Україна підготовчі навчальні центри, створювалися величезні черги в військкомати, приводилася в бойову готовність техніка, налагоджувалися шляхи постачання і т.д. Саме добровольці першими виступили проти агресора, зіткнувшись з російськими силами ССО, ГРУ і ФСБ лицем до лиця.

Агресор став стрімко втрачати ініціативу, а захоплені населені пункти східної України стали звільнятися від загарбника. Це дало необхідний час нашим доблесним українським військовим частинам і державі організувати ефективну систему і лінію оборони від регулярної російської армії на лінії кримського перешийка і більш ніж 400 кілометрів східних кордонів, через які і почалося криваве військове вторгнення. Агресор був зупинений, захопивши тільки частину Донецької та Луганської областей.

“З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості”, – Верховна Рада України постановила – “Установити в Україні День українського добровольця, який відзначати щорічно 14 березня”.

Джерело головного фото – газета “Город Нікополь”. На знімку – нікопольські добровольці в зоні АТО.

To Top