Вакцинація у Нікополі: особистий досвід і офіційні дані (фото, відео)

У Нікополі повним ходом триває вакцинація населення від коронавірусу. На даний момент щеплення вже отримали 13 тисяч містян. Про це повідомляє пресслужба Нікопольської міської ради, передає Nikopolnews.

Також у прессслужбі повідомляють, що у місті діють 4 центри вакцинації – на базі амбулаторій № 2, 5, 6, 8. Плюс продовжує працювати центр масової вакцинації, який знаходиться в Палаці урочистих подій за адресою: пр.Трубників, 25 (тел. 050-82-36-230).

Проте, зазначимо, що щеплять і на базі амбулаторії №9. В цьому наші кореспонденти сьогодні переконалися особисто, отримавши тут першу дозу вакцини Moderna.

Поділимось трохи особистим досвідом

Як тільки з’явилася інформація про те, що у Нікополі почав працювати центр масової вакцинації у Палаці урочистих подій, і пресслужбою Нікопольської міської ради були оприлюднені номери телефонів для запису, ми спробували записатися, але марно. Телефонували до центру декілька днів підряд – номер або не обслуговувався, або не відповідав. І такі проблеми виникли не тільки у нас. Пізніше в пресслужбі відписалися, що невірно вказали номер і що вже виправили його. Але і цей номер чомусь не працював. В колцентрі, куди теж рекомендувала звертатися пресслужба міськради, нам сказали, що не записують на вакцинацію і що нам слід телефонувати до свого сімейного лікаря.

Тим часом, наш кореспондент побував у Палаці урочистих подій і поспілкувався з людьми у черзі. Вони розповіли, що не записувалися заздалегідь, а просто прийшли і зайняли живу чергу.

Врешті, ми залишили спроби записатися телефоном на вакцинацію до Центру і звернулися до свого сімейного лікаря. Наші дані записали, і через декілька днів (тобто сьогодні) передзвонили, запропонувавши прийти о 14:00 до амбулаторії №9, яка функціонує у приміщенні, де раніше була дитяча лікарня.

Тут ми побачили зо три-чотири десятка людей. Вони говорили, що всім їм було сказано прийти на 14 годину. Тому утворилася черга, не обійшлося без нервів і скандалів, а в коридорі було ось так:

Через те що, знаходилися бажаючі пройти без черги, люди не залишали коридор і утворилося велике скупчення

Присутні обурені, втомлені і знервовані

Алгоритм проведення щеплення наступний: спочатку співробітник амбулаторії вносить особисті дані кожному у спеціальну форму (паспортні дані, телефон), потім з цією формою на руках людина чекає на можливість потрапити до маніпуляційного кабінету.

Наша черга підійшла через півтори години, а деякі люди провели в амбулаторії ще більше часу.

Зазначимо, що у нас зовсім немає нарікань на роботу персоналу. Медпрацівниця, яка здійснювала процедуру, поводилась дуже ввічливо і доброзичливо, кожному пацієнту особисто розповідала, як діяти після вакцинації, що робити у випадку виникнення побічних ефектів тощо. Якщо взяти до уваги, що практично одне й теж саме їй доводилося повторювати через кожні хвилину-дві, що вона працювала одна і що в коридорі в цей час «шумів океан» невдоволених довгим очікуванням людей, а задуху ніхто не відміняв, то можна уявити, яка це непроста робота і які треба мати нерви.

Ну, а до організації самого процесу зауваження є. Можна записувати людей на різний час, або видавати номерки тим, хто вже прийшов, або хоча б запускати пацієнтів до приміщення невеличкими партіями. В період карантину такі скупчення людей небезпечні. І це вже не кажучи про спеку і те, що більшість у чергах – літні, не дуже здорові люди.

Так повинно бути

На наших очах виникла ситуація, коли жіночка пенсійного віку, після двох годин очікування отримала нервовий зрив і хотіла вже махнути на вакцинацію рукою і піти додому. Її ледве втримали.

Але повернемось до даних пресслужби. Тут зазначають, що у Нікополі наразі всіх бажаючих щеплюють американською вакциною «Moderna», яка, як зазначають медики, ефективна проти штаму «Дельта». Розповсюдження цього штаму вірусу прогнозують вже восени, він вважається більш агресивним та більш загрозливим для життя, особливо дітей та підлітків. Тому важливо створити колективний імунітет серед дорослих.

Також у Нікополі для щеплення використовують вакцини CoronaVac, Moderna, Pfizer та вакцина AstraZeneca для повторного щеплення – просто, очевидно, не завжди всі перелічені вакцини є в наявності.

За період вакцинації тяжких реакцій після щеплення в Нікополі зафіксовано не було – стверджують у пресслужбі. В поодиноких випадках відмічають невелике підвищення температури та біль у місці проколу. Ревакцинація, у більшості випадків, проходить безсимптомно.

Якщо ви хочете вакцинуватись, зверніться до свого сімейного лікаря або до центру масової вакцинації, при собі необхідно мати паспорт. Вакцинація безкоштовна, – зазначають у пресслужбі.

Головне фото і фото нижче – пресслужба НМР

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Нікопольців запрошують на вакцинацію препаратом МОДЕРНА

У Нікополі відкрився пункт масової вакцинації: як записатися і чим щеплять (фото)

Як у Нікополі пройшла сесія міської ради 30 липня (відео)

To Top