Відбулося засідання Правління «Асоціації громад зон спостереження АЕС»

12 серпня відбулось чергове засідання правління Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація громад зон спостереження АЕС», повідомляє Nikopolnews, посилаючись на пресслужбу Нікопольської міської ради.

До онлайн засідання, яке проходило під головуванням голови правління Асоціації Олександра Саюка, приєднались представники трьох громад – членів правління Асоціації: Марганецької міської ради, Вараської міської ради та Гощанської селищної ради.

Що розглянули?

З-поміж інших питань розглянули відповідь Міністерства енергетики України на звернення Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація громад зон спостереження АЕС» щодо реалізації прав на соціально-економічну компенсацію ризику населення. Вказана відповідь буде використана для підготовки наступних Звернень на адресу державних органів.

Розглянули та схвалили Звернення до Верховної ради України, Кабінету Міністрів України щодо зарахування до спеціального фонду Держбюджету коштів збору соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

Проголосували за схвалення Звернення з урахуванням пропозицій до народних депутатів України щодо створення у Верховній Раді України міжфракційного депутатського об’єднання з метою лобіювання процесу вдосконалення українського законодавства в частині забезпечення прав мешканців прилеглих до АЕС територій на безпеку, на екологічний, економічних та соціальний захист.

Заслухали доповідь доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри екології та охорони навколишнього середовища ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури», директора НВП «Центр екологічного аудиту» Григорія Шматкова щодо проведення комплексної екологічної експертизи стану навколишнього середовища в 30-ти кілометрових зонах АЕС.

Також, члени Правління одноголосно підтримали вступ до Асоціації Біленьківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, Костопільської міської ради, Великобілозерської сільської ради  Великобілозерського району Запорізької області та Сарненської міської ради.

Склад Асоціації налічує вже 17 громад.

Це свідчить про те, що діяльність Асоціації не є марною. Спільні зусилля її членів, спрямовані на виконання статутних завдань Асоціації, мають дати позитивні результати, – зазначають у пресслужбі НМР.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Яке місце посів Нікополь в рейтингу кращих громад

Як у Нікополі пройшла сесія міської ради 30 липня (відео)

У Нікополі скликають сесію міської ради: що розглянуть

To Top