7504
Нікополь
7504

Війська рф обстрілюють Нікополь з території ЗАЕС – голова «Енергоатому»

Війська рф обстрілюють Нікополь з території ЗАЕС – голова «Енергоатому»

Війська рф обстрілюють Нікополь з території ЗАЕС. Таку заяву зробив голова «Енергоатому» Петро Котін, передає, посилаючись на “Укрінформ”Nikopolnews.

На території захопленої росіянами Запорізької АЕС російські військові встановлюють ракетні комплекси, з яких обстрілюють місто Нікополь. Про це в ефірі телемарафону сказав президент “Енергоатому” Петро Котін.

На ЗАЕС ситуація дуже напружена і з кожним днем стає все більше напружена. Туди завозиться нова техніка окупантів, в тому числі ракетні комплекси, з яких є обстріли іншого боку Дніпра – це територія Нікополя. Три дні тому була пошкоджена лінія зв’язку між Запорізькою ТЕС і Нікополем, але вона поновлена, – сказав Котін.

Також він додав, що на ЗАЕС, як і раніше, перебувають десь 500 солдат рф. Вони контролюють фізичний периметр, там є важка техніка, вибухівка.

Котін заявив, що Енергоатом чекає реакції від МАГАТЕ. Ще 3 березня була прийнята резолюція радою директорів МАГАТЕ про те, що треба звільнити всі атомні об’єкти від окупантів і забезпечити контроль за ними з боку України.

На той період була захоплена тільки ЧАЕС, але 4 березня була захоплена і ЗАЕС. Із 4 березня ми фактично немає реакції такої, якою ми би хотіли, щоб вона була. Наше МЗС направляє ноти, але заяв про звільнення території ЗАЕС вони (МАГАТЕ) не роблять”, – сказав Котін.

Він також додав, що ЗАЕС фізично контролюється росіянами. Але ядерно-радіаційна безпека контролюється Енергоатомом, і станція працює на енергосистему України.

To Top