Маленьке і затишне місто Нікополь на березі Каховського водосховища практично щоночі, а іноді й вдень, ворог атакує, завдаючи по ньому ударів з «Градів», «Ураганів» і важкої артилерії. Першими прибувають на місця обстрілів рятувальники. Це саме вони розбирають завали і шукають під ними людей, борються з вогнем, виявляють небезпечні уламки ракет і боєприпаси. Це саме вони рятують Нікополь від наслідків ворожих атак.
Героїчній роботі ДСНС в різних містах України присвятив свій фотопроєкт Данило Павлов. Світлини оприлюднено на сайті Reporters. Серед інших е тут сторінка, присвячена Нікополю, передає Nikopolnews. Місцевих рятувальників представляє Олександр Коробєйніков.
До 24 лютого Олександр Коробєйніков, його дружина і 7-річний син мешкали в багатоповерхівці у центрі Нікополя. В цьому місті на Дніпропетровщині не одна висотка, але ту, де жили Коробєйнікови, знали усі — звідти найкраще видно Запорізьку АЕС, – йдеться в публікації Reporters.
Автор пише, що останні 17 років Олександр працює рятувальником. Дужий і зазвичай усміхнений, зараз він випромінює тільки втому. Каже, через обстріли 80% населення вимушено залишило Нікополь, але роботи від того не стало менше. Якщо раніше Коробєйніков виїздив на гасіння пожеж, викликаних переважно людською недбалістю, тепер його зміни повняться пожежами, що їх спричинили росіяни. Замість кількох викликів на тиждень нікопольські рятувальники мають нині кілька викликів на день.
— Найстрашніше, — каже Олександр, — діставати з-під завалів бездиханні тіла. Дід, який не встиг перебігти між хатою і сараєм, або подружня пара, що лягла спати і вже не прокинулась, бо в їхній дім поцілила ракета.
Наймасивніші обстріли Нікополя й передмістя почалися приблизно в середині літа. Росіяни атакували «атомку», гатили по приватному сектору і просто по місту на іншому березі Дніпра. Рятувальники, що колись не надто цікавилися озброєнням, зараз за звуком розрізняють різного штибу РСЗВ та великокаліберну артилерію.
Натомість місцеві мешканці, що колись мали розмірене життя, тепер день і ніч проводять у різних місцях. Хто має будинки у ближніх селах, виїздить ночувати туди, інші розкладають намети або й просто ночують в автівках за 20-30 кілометрів від Нікополя. Не залишають місто, бо мають тут роботу, а не зостаються уночі, бо проти ночі росіяни зазвичай атакують місто найбільше.
Рятувальники 28-ї державної пожежно-рятувальної частини 7-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.
У ДСНС розповіли про наслідки обстрілів Марганця і Нікополя 23 вересня