ВР прийняла постанову про повернення пільг мешканцям 30-кілометрової зони

Як повідомляв раніше Nikopolnews, на позачергове засідання Верховної Ради сьогодні, 29 квітня, було винесено питання про повернення пільг на електроенергію мешканцям 30-кілометрових зон.

Розгляд важливої для Нікополя та інших населених пунктів зон спостереження постанови почали о 16:00. Профільний комітет рекомендував схвалити її.

Народні обранці, які брали слово і виходили до трибуни, звертали увагу на те, що саме Уряд, сформований монобільшістю, скасував пільги. До того ж подібні постанови розглядали вже не раз, і тоді депутати «Слуг Народу» не підтримували їх, а тепер ініціюють повернення пільг. Крім цього, зазначалося, що скасовано не тільки пільги на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон, але й пільговий тариф до 100 кВт і знижка для власників електроопалення.

В результаті проєкт постанови-таки підтримали. За проголосували 311 народних депутатів.

Зазначимо, що постанова передбачає вимогу до Кабінету Міністрів вжити невідкладних заходів по відновленню скасованих раніше пільг на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон. Тепер – слово за Урядом.

Нагадаємо, у січні 2021 року Верховна Рада вже приймала подібну постанову про заходи, спрямовані на соціальний захист населення, у зв’язку з підвищенням цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги. Щоправда, вимог там було більше.

Кабінету Міністрів України було рекомендовано вжити невідкладних заходів щодо соціального захисту населення від підвищення цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги, а саме, розглянути можливість, зокрема:

  • внесення змін до фіксованих цін (тарифів) на електричну енергію з метою встановлення окремого тарифу на електричну енергію, що відпускається населенню, за обсяг, спожитий до 100 кВт·год електроенергії на місяць (включно);
  • встановлення пільг на електричну енергію населенню, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, дитячим будинкам сімейного типу;
  • внесення змін до фіксованих цін на електричну енергію з метою встановлення окремого тарифу на електричну енергію, що відпускається населенню, яке проживає в будинках, обладнаних опалювальними електроустановками, та негазифікованих будинках, за обсяг, спожитий до 3000 кВт·год на місяць (включно).

To Top