Як повідомляв Nikopolnews раніше, ініціативна група з Нікополя направила звернення до Верховної Ради з проханням забезпечити можливість введення миротворців на ЗАЕС, аби знизити ризики ядерної катастрофи і щоб припинилися обстріли прибережних територій Нікопольщини. Містяни вже отримали відповіді від ВР, ЗСУ і Уряду.
Введення миротворців на ЗАЕС і припинення обстрілів Нікополя – про яке звернення йдеться
Нагадаємо, нікопольці зібрали підписи, направили листа до Парламенту і просили розглянути їх звернення на рівні ВР, а також аби нардепи звернулися до Парламентів країн світу і до Організації Об’єднаних Націй (ООН) щодо:
- припинення вогню у 30-ти кілометровій зоні радіаційного контролю та ядерної безпеки Запорізької АЕС і СВЯП;
- введення під керівництвом ООН і МАГАТЕ міжнародного миротворчого військового та інженерно-технічного персоналу у вищеназвану зону.
Під цим зверненням до Голови Верховної Ради України Стефанчука P.O. підписалися 650 мешканців міста Нікополя. Координаторами ініціативної групи виступили:
- Ривко Людмила Володимирівна.
- Біла Тетяна Григорівна.
- Жуковський Мирослав Петрович.
Звернення було направлено до Верховної Ради ще 6 липня 2024 року. За цей час обстріли Нікопольщини продовжувалися, суттєво збільшилася кількість жертв, постраждалих і руйнувань.
Згодом активісти отримали відповіді від політиків і військових. Про це вони днями повідомили редакції і надали нам скріни відповідей від керівників різних структур. А також прес-реліз, у якому роз’яснюють мету своєї діяльності.
Прес-реліз ініціативної групи Нікополя по збору підписів
Тут роз’яснюється мета діяльності групи.
Що відповіли нікопольцям у Верховній Раді, Уряді і ЗСУ
Відповідь комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки
Тут зазначили, що отримали звернення нікопольців і направили його для розгляду різними структурами. Про результати попросили повідомити автора і комітет.
Відповідь від оперативного угрупування військ “Таврія” Міністерства Збройних Сил України
Військові кажуть, що рішення про допуск збройних сил інших держав на територію України приймає Президент України. Командування ОУВ “Таврія” буде сприяти введенню миротворців на ЗАЕС, якщо таке рішення буде прийнято Президентом.
Також військові кажуть, що згідно із статусом ООН, підтримка миру – це певні дії, спрямовані на примусове виконання вимог Радбезу ООН. Але Росія є членом Радбезу ООН, яка має право ветувати рішення даної організації.
Відповідь Міністерства Закордонних Справ
Тут кажуть, що розуміють занепокоєння нікопольців. Що органи центральної влади, зокрема і МЗС, працюють на всіх рівнях, аби донести до світової спільноти інформацію про реальну ситуацію на окупованій ЗАЕС і допитися виконання гарантії по захищеності ядерного об’єкта.
В МЗС нагадують про важливу резолюцію, ухвалену Генасамблеєю ООН 11 липня 2024 року. Згідно із нею, підтверджується суверенітет України і рішуче засуджується агресія РФ. Від росіяни вимагають негайно припинити атаки на енергоструктуру України і вивести свої війська не тільки з ЗАЕС, а з усіх захоплених територій.
Також у МЗС нагадують про Формулу миру Зеленського, про Рамштайм тощо…
Відповідь комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг
Тут кажуть, що питання ядерної безпеки завжди перебувають під пильною увагою ВР і, зокрема, даного комітету. ВР вже зверталася до ООН, ЄС, Міжнародного агентства з атомної енергії та парламентів і урядів різних країн світу щодо запровадження заходів обмеження співпраці з РФ у сфері ядерної енергетики і накладання санкцій на підприємства країни-агресорки. І МАГАТЕ навіть підтримало один із запропонованих Україною проєктів резолюції та закликало Росію вивести із ЗАЕС своїх військових та персонал.
Нагадаємо: Мешканці Нікопольщини написали листа директору МАГАТЕ Гроссі і запросили його на зустріч
Ще новини Нікополя: Гросі обіймався з окупантами, поки росіяни стріляли по Нікопольщині з території ЗАЕС
Наш Телеграм – долучайтесь, аби не пропустити важливі новини Нікополя і району