Як нікопольцям оформити субсидію: нові умови і правила

До Порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, в квітні цього року внесені зміни, передає Nikopolnews, посилаючись на офіційний сайт Нікопольської міської ради.

Тепер субсидія не перепризначається автоматично, змінилися форми її виплати та умови призначення. Детальніше – нижче.

Які основні зміни?

  • З травня 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нової заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;
  • З 01.05.2021 року житлові субсидії населенню будуть надаватись тільки в готівковій формі виплати;
  • Посилено вимоги під час призначення житлових субсидій у частині здійснення одноразових вартісних покупок, наявності банківських депозитів, здійснення операцій з купівлі іноземної валюти, банківських металів, перетину кордону тощо.

Чи буде автоматично подовжено субсидію на наступний термін?

Автоматичного подовження субсидії з 01.05.2021 року на новий термін не буде. Для отримання субсидії необхідно всім подати нову заяву про призначення та надання житлової субсидії та заповнити декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

До заяви необхідно надати обов’язково довідку про склад сім’ї. Громадянам, які отримували субсидію через пошту та які звернуться вперше обовְ’язково надати рахунок з банку.

Відзначимо, що з 2015 року субсидії призначалася автоматично. До управлінь соціальної політики зверталися лише ті громадяни, які вперше її оформляли та в яких відбулися зміни в складі сім’ї.

УВАГА!!! Документи, необхідні для призначення житлової субсидії будуть прийматись Управлінням від громадян протягом травня-вересня 2021 року і у разі наявності права на отримання субсидії, її буде призначено з травня.

В якому випадку субсидія не призначається?

Житлова субсидія не призначатиметься, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має такі активи або витрати:

  • Протягом року перед зверненням по призначення субсидії купив земельну ділянку, квартиру (будинок), інше нерухоме майно, транспортний засіб (механізм), цінні папери та інші фінансові інструменти, віртуальні активи, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, яка на дату операції перевищувала 50 тис. грн.
  • На дату призначення житлової субсидії має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, коли призначається житлова субсидія. Оскільки прожитковий мінімум для працездатних з 1 січня 2021-го встановлено на рівні 2270 гривень, то йдеться про 56 750 гривень.
  • Протягом року перед зверненням за субсидією здійснив операції з купівлі іноземної валюти (готівкової чи безготівкової), а також банківських металів на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.
  • Також житлова субсидія не призначається, якщо хтось із повнолітніх членів сім’ї не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного і таким чином. за інформацією ДПС та Пенсійного фонду, не мав жодних доходів, що враховуються при призначенні субсидій. Або ж мав середньомісячний сукупний дохід, що не перевищував розміру мінімальної заробітної плати. Також субсидію не призначать, якщо за таку особу не сплачено мінімальну суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
  • Ще одне обмеження пов’язане з перебуванням осіб зі складу домогосподарства або членів їх сімей за кордоном сукупно понад 60 днів за рік.
  • Субсидію не призначать, якщо у власності осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім’ї зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання) є більше ніж одне житлове приміщення (квартира, будинок).
  • На право отримувати субсидії як і раніше вплине наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. За наявності такої заборгованості субсидія не призначається.

Крім цього, змінами передбачено скасування роботи Комісії, що виносила рішення щодо призначення в окремих випадках житлових субсидій. Відтепер про виняткові ситуації (не проживання зареєстрованих осіб) громадяни будуть вказувати у бланках заяв та декларацій, які також будуть змінені.

Враховуючи вищевикладене, управлінням соціальної політики протягом травня – вересня 2021 року будуть прийматись документи, необхідні для призначення житлової субсидії за талонною системою.

Замовити талон на прийом можна за телефонами 0669483106, 0995408535.

To Top