5 /5
Based on 5 ratings
100%

Купити квартиру в Дніпрі

164
164

Гелікоптер, розписаний майстрами з Дніпропетровщини, нищить ворогів на фронті

Гелікоптер, розписаний майстрами з Дніпропетровщини, нищить ворогів на фронті, розповідає ТСН, передає Nikopolnews. Щоб розписати бойову машину довелося проводити цілу спецоперацію.

Відтепер на фронті працюватиме вертоліт, вручну розписаний майстрами петриківського розпису – це народний український живопис, який кілька століть тому зародився на Дніпропетровщині, а нині став впізнаваним у всьому світі.

Гелікоптер, розписаний майстрами з Дніпропетровщини, нищить ворогів на фронті

Щоб розписати бойову машину довелося проводити цілу спецоперацію

Розмалювати бойового птаха художників попросили військові і для цього провели цілу спецоперацію. Трьох художників в умовах суворої секретності доставили у місце розташування гвинтокрила. Працювали швидко, бо цей птах будь-якої миті міг полетіти на завдання.

На армійському гвинтокрилі соняхи та червону калину майстри з Петриківки виводили дві доби. Поспішали, бо розуміли, що цей бойовий птах потрібен на фронті.

“Кожної хвилини він міг полетіти на завдання, він бойовому режимі і ми все швидко, швидко”, – каже майстриня Юлія.

Гелікоптер, розписаний майстрами з Дніпропетровщини, нищить ворогів на фронті

Фінальний вигляд гелікоптера здивував навіть генералів, розповідають художники. Та найбільше раділи пілоти.

“Я ніколи не бачив, коли вони з такою радістю, вони не могли відходить, потім генерали приїжджали, комісія, була, я думаю що це перший і не останній”, – розповідає майстер Микола.

Гелікоптер, розписаний майстрами з Дніпропетровщини, нищить ворогів на фронті

Почалась ця ж історія з жарту, коли на арт-терапію у Петриківку приїхали військові.

“Розговорились, що ми і каски малюєм, і гільзи малюєм для підтримки хлопців наших. Я кажу, вже менше не берем, танк намалюємо, а вони кажуть танку нема в нас, є літак”, – розповідає Юлія.

За кілька днів майстрам надійшло військове замовлення: для підняття бойового духу розмалювати вертоліт. Вони довго підбирали орнамент, але врешті, кажуть,  вертоліт сам підказав, що малювати. “Ми спочатку думали, оця пісня “Ой, у лузі червона калина”, хотіли його червоною калиною, але сама структура гелікоптера не дозволила нам так. Врешті чисто петриківським орнаментом цибульки були і квіти, і калина, все”, – каже майстер Іван.

Термін розпису був жорсткий: військові дали лише два дні, але майстри встигли. Розписаний гвинтокрил полетів на завдання.

Квітами, птахами та пелюстками майстри прикрасили вже десятки військових касок. Для аукціонів розмальовували РПГ та тубуси з-під “Джавелінів”. Готові, кажуть, хоч завтра взятись за танк чи БТР. Переконані: вертоліт на перемогу вже зарядили.

“Заряджений на перемогу і я упевнена, що це тепер є оберегом для наших хлопців, велику силу має”, – каже майстриня Юлія.

В Україні створюють Smart-укриття: як вони виглядатимуть

 

 

Корисні посилання дивіться нижче

НСН у Телеграм

To Top
Ще новини ⬇
Головна
Назад
Розділи
Важливі
Lite
Пошук
×