Останнім часом у мережі можна часто побачити дописи на кшалт «забули про Нікополь» чи інші міста, які обстрілюються російськими військовими. У Мінцифри вважають такі дописи результатом ІПСО ворога і закликають не допомагати росіянам, передає Nikopolnews, посилаючись на канал 24.
На жаль, останнім часом навіть серед знайомих помічаю, як вони ведуться на ІПСО і клікбейт. Наприклад, є картинка з військовим чи просто чорний фон, на якому великими червоними буквами пишуть “Терміново”, “Шок”, “Зрада”, “Максимальний репост”, і справді починається масове поширення в мережі. А тоді виявляється, що всі ці заклики, сторінки, де вони написані, – російські або проросійські. Не завжди так є, але дуже часто, – розповів експерт з інновацій і стартапів Міністерства цифрової трансформації Антон Мельник.
Також він звернув увагу на дуже показову, за його словами, історію. Коли у соціальних мережах українські користувачі піддаються ІПСО (інформаційно-психологічними операціями) росії. Наприклад, пишуть: “Ви забули про Нікополь, ви забули про Мелітополь, про Маріуполь, про Чернігів, а чому ніхто не говорить про Чернігів, чому ніхто не говорить про Харків?”.
Та всі про це говорять, всі все бачать, і ЗМІ пишуть. Тому коли хтось пише: “допоможіть, кричіть”, – це маніпуляції, – запевнив фахівець.
Також він надав рекомендації користувачам:
Обов’язково треба створювати свій контент, писати хоча б декілька слів, а не займатися бездумними репостами чи шерами. Коли людина починає допомагати розводити паніку і зраду, краще написати свій пост про війну.
Крім того, у великому інтерв’ю каналу 24 експерт з інновацій і стартапів Міністерства цифрової трансформації Антон Мельник розповів про те, як зараз працюють алгоритми соцмереж, чому Meta часто помиляється, блокуючи українців, як запобігти блокуванням акаунтів, якими месенджерами можна користуватися, а якими не бажано, яким ЗМІ надати перевагу тощо.
Усю найважливішу інформацію можна побачити ТУТ.
Денні обстріли Нікополя і району та ворожі ІПСО – Євген Євтушенко звернувся до мешканців