Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
717
717

Запорізька АЕС відновила теплопостачання Енергодару – два блоки переведено у гарячий стан

Запорізька АЕС відновила теплопостачання Енергодару – два блоки переведено у гарячий стан

Запорізька АЕС відновила теплопостачання Енергодару, повідомляє Енергоатом, передає Nikopolnews.

Сьогодні, 2 листопада 2022 року, силами українського персоналу ЗАЕС відновлено теплопостачання в Енергодарі. Також у житлових будинках з’явилася гаряча вода. Це стало можливим після переведення двох блоків станції у стан гарячого зупину.

Зараз працівники Запорізької АЕС продовжують виконувати роботи із запуску систем для відновлення теплопостачання в місті Енергодар.

Наразі температура води становить 51 градус за Цельсієм. Цього недостатньо для забезпечення Енергодару теплопостачанням та гарячою водою в повному обсязі. Однак навіть така температура дає можливість уберегти комунальні мережі міста від пошкодження у разі настання холодів.

Нагадаємо, ще з травня тепло- та водопостачання енергодарців забезпечує Запорізька АЕС, а не Запорізька ТЕС, яку через терористичні дії російських окупантів довелося зупинити. Внаслідок постійних обстрілів ЗАЕС військовими рф та руйнування енергетичної інфраструктури 11 вересня Запорізька АЕС була повністю зупинена, – пише Енергоатом.

Міський голова Енергодара Дмитро Орлов так прокоментував новину:

На даний момент працівники  Запорізької АЕС та комунальники докладають великих зусиль для  запуску системи опалення в Енергодарі. Про це зокрема повідомляється на офіційному Телеграм – каналі Енергоатому.

Враховуючи очевидні технологічні складнощі налагодження цього процесу в умовах війни та окупації, він потребує дотримання низки важливих умов.

Наразі  два енергоблоки ЗАЕС, за рахунок роботи насосного обладнання, із зовнішньоі електромережі України мають можливість генерувати невелику кількість пару для власних потреб.

Енергоблоки не генерують електроенергію, а, навпаки, споживають їі, попри те, що електроенергія вкрай необхідна для нашої країни. Особливо зараз – в умовах нищення об’єктів енергетики окупантами.

Водночас це дозволило запустити частину  теплофікаційного обладнання по місту, але – тільки на номінальних параметрах. Та  наявної потужності не вистачає для запуску одночасно всіх ТРП в Енергодарі.

Для того,  щоб забезпечити повноцінну роботу системи опалення у всьому місті, необхідно вивести хоча б один з енергоблоків на потужність. Це дасть змогу отримати достатню кількість пару для забезпечення роботи теплофікаційного устаткування.

Тобто зараз всі фахівці, причетні до цього життєвонеобхідного питання, роблять все можливе, щоб місто було з теплом і люди не замерзали взимку.

Але гарантувати стовідсотковий запуск системи та подачу тепла в кожний будинок наразі неможливо. Робота триває.

Що відбувається в окупованому Енергодарі: розповідь мешканки, якій вдалося виїхати

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×