Звернення єврейської громади щодо акту вандалізму у Нікополі

Як повідомляв раніше Nikopolnews, у Нікополі стався акт вандалізму, який поліція класифікувала як хуліганство і відкрила провадження за відповідною статтею. Нагадаємо, на паркані місцевого підприємця Анатолія Тульчинського невідомі залишили напис образливого змісту.

З цього приводу оприлюднене звернення Нікопольської міськрайонної єврейської громади, яка засуджує акт вандалізму, що містив заклик до міжнаціональної ворожнечі.

На початку травня паркан будинку місцевого підприємця, голови Нікопольського центру підтримки підприємництва, члена Громадської ради м. Нікополя і члена єврейської громади міста Анатолія Тульчинського – був обмальований хуліганами. На паркан був нанесений напис “Єб*ш ж*д*в” та розміщений тризуб (від редакції – проте, сам надпис зроблено російською мовою). Син Анатолія Олександровича – Артем 5 травня подав заяву у місцеве відділення поліції, оскільки постраждалий наразі тимчасово перебуває за кордоном, – йдеться у зверненні громади.

Фото зі сторінки підприємця Анатолія Тульчинського у Фейсбуці

Також зазначається, що громада дякує колегам із Об’єднаної єврейської громади України (Еврейский мир), що відгукнулися на звернення і зробили публічну заяву на своїх медіаносіях, після цього резонансна новина була опублікована 5 травня на багатьох провідних інтернет-порталах України. Після публікації справою зацікавилась СБУ, а поліція відкрила кримінальну справу, проте на жаль лише за статтею “хуліганство”.

На думку Нікопольської міськрайонної єврейської громади є всі підстави вважати скоєне порушенням ст. 161. Кримінального кодексу, а саме п.1 “Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками – караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого”.

Сподіваємося, що винний у закликах до насильства буде оперативно знайдений і покараний згідно чинного законодавства. Якщо вам щось відомо про правопорушника, повідомте про це поліцію, – звертаються у єврейській громаді до мешканців Нікополя.

Нагадаємо, Анатолій Тульчинський пообіцяв винагороду за допомогу у пошуках тих, хто залишив напис на його паркані. Подробиці ТУТ.

Зазначимо, що Нікополь ніколи не “славився” проявами антисемітизму. Так, наприклад, буквально в 100 метрах від паркану, де невідомі залишили напис, вже декілька років знаходиться барельєф, встановлений в пам’ять про одного з найвідоміших євреїв міста – Ізраіля Циперського. Жодних гучних публічних закликів до приниження представників тих чи інших національностей у Нікополі не було зафіксовано раніше. То ж абсолютно не можна говорити про те, що у місті панує якась нездорова атмосфера. Сподіваємось, що поліція встановить особи злочинців, і вони відповідатимуть за свої дії за законом.

З якою метою створили Асоціацію громад зон спостереження АЕС? Резолюція

To Top