Енергоблоки №1 і №2 ЗАЕС успішно пройшли випробування

Випробування енергоблоків №1 та №2 Запорізької атомної електростанції підтвердили відповідність вимогам Кодексу системи передачі для отримання свідоцтва, яке надасть ДП «НАЕК «Енергоатом» право виходу на ринок допоміжних послуг, повідомляє пресслужба станції, передає Nikopolnews з посиланням на kosatka.media.

Нагадаємо, 16-17 квітня 2021 року фахівці Енергоатома та ПрАТ «НЕК «Укренерго» провели випробування енергоблока №2 ЗАЕС щодо можливості надання допоміжних послуг з резерву підтримки частоти (РПЧ) оператору системи передачі в обсягах +/- 20 МВт.

На енергоблоці №1 ЗАЕС аналогічні випробування проводилися 8 та 9 травня.

«Випробування на енергоблоках №1 і №2 пройшли на підтвердження можливого резерву потужності, який ми використовуватимемо для підтримання частоти в енергосистемі, – розповів заступник головного фахівця з організації виробництва – заступник начальника виробничо-технічної служби з енергоринку Дмитро Чальцев. – Це +/- 20 мегават від поточної потужності в діапазоні від 600 до 1000 мегават. Ми довели, що технічно забезпечуємо цей резерв, тобто відповідаємо критеріям НЕК «Укренерго» щодо надання цієї послуги».

Два енергоблоки-мільйонники ЗАЕС підтвердили свою спроможність надавати допоміжну послугу «резерв підтримки частоти».

Зазначається, що режим нормованого первинного регулювання частоти має бути впроваджений на всіх енергоблоках ЗАЕС до 2023-го. За сприятливих умов цього року планується також проведення відповідних випробувань на енергоблоці №4 Запорізької атомної електростанції.

 

To Top