Квартири на продаж у Дніпрі

Допомога українцям
96
96

Юні дослідники з Покрова – переможці краєзнавчої експедиції (фото)

Юні дослідники з Покрова – переможці краєзнавчої експедиції

Юні дослідники з Покрова – переможці краєзнавчої експедиції. Учні Ліцею №8 та Ліцею №3 разом із педагогами вибороли призові місця у ІІ (регіональному) турі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».

Про це повідомляє пресслужба міського голови Покрова, передає Nikopolnews.

Зазначається, що конкурс проводиться з метою залучення молоді до вивчення історії рідного краю, культурної спадщини та національної ідентичності. Учасники досліджують історичні, етнографічні, природничі та соціокультурні аспекти різних регіонів країни, презентують свої роботи у формі дослідницьких проєктів, відеопрезентацій, експедиційних звітів.

Юні дослідники з Покрова – серед переможців

Юні дослідники з Покрова – переможці краєзнавчої експедиції

Пошукова група «Виднокрай» Ліцею №8, до складу якої увійшли учні 11-Б класу, під керівництвом учительки української мови та літератури Тетяни Козоброд та консультантки експедиції, студентки НаУКМА, випускниці ліцею Вікторії Рудь, здобула ІІ місце на обласному рівні та отримала грамоти від Дніпропетровської обласної державної адміністрації департаменту освіти і науки.

Юні дослідники з Покрова – переможці краєзнавчої експедиції

Марія Бучинська, Артем Волков, Поліна Клімук, Вероніка Кравченко, Регіна Кравченко, Юлія Ларіонова, Ігор Марченко, Поліна Шпонька активно досліджували тему національно-культурного відродження української ідентичності в пострадянський період.

Що досліджували учні з Покрова

Юні дослідники з Покрова – переможці краєзнавчої експедиції

Учні аналізували історичні передумови формування козацтва, роль Запорозької Січі як прообразу державного утворення, внесок Івана Сірка у боротьбу проти імперських загроз. Також вони досліджували значення Дня козацтва як важливого елемента історичної пам’яті та суспільного єднання, звертаючи увагу на його запровадження в 1990 році та вплив на сучасне українське суспільство.

Юні дослідники співпрацювали з  міським народним історико-краєзнавчим музеєм ім. М. Занудька. Говорили на важливу тему з екскурсоводом Людмилою Карандєй, а також зустрілися з Георгієм Ширяєвим, який поділився своїми спогадами про запровадження Дня козацтва. Учасники проаналізували діяльність сучасних козацьких організацій Дніпропетровщини та створили документальний відеоролик із записами експертних коментарів.

Учениця 9-А класу ліцею №3 Марія Кіяшко разом із вчителькою історії Катериною Мельник представили дослідження про козацькі зимівники нашого краю. Робота була високо оцінена журі, і команда здобула ІІІ місце на обласному етапі. У ході роботи вони представляли учням ліцею свої напрацювання – знайомили з історією зимівників та історичною постаттю, останнім кошовим отаманом Петром Калнишевським, який мав неподалік м. Покрова доволі заможній зимівник.

Юні дослідники з Покрова – переможці краєзнавчої експедиції

Зараз, коли українське суспільство переживає черговий етап усвідомлення своєї історії, такі конкурси відіграють важливу роль у формуванні національної свідомості. Завдяки дослідженням, які проводять школярі, ми не лише зберігаємо пам’ять про минуле, а й показуємо його зв’язок із сучасністю. Перемоги учнів – ще один доказ того, що молодь цікавиться історією, активно її досліджує та популяризує. Козацький дух живе в серцях українців, і завдяки таким ініціативам наша національна пам’ять зберігається та передається наступним поколінням, – йдеться у повідомленні пресслужби міського голови Покрова

Ще новини Покрова: Школярі досліджували історію Покрова і стали переможцями фольклорно-етнографічної експедиції

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу