Комунальні війни: ДТЕК не пустили на територію водоканалу Марганця для його знеструмлення

Як повідомляв раніше Nikopolnews, сьогодні 22 березня, співробітники ДТЕК прибули до водоканалу Марганця, щоб здійснити анонсоване відключення підприємства від електроенергії за борги.

На місце подій приїхав міський голова Марганця, також була присутня національна поліція. В результаті співробітникам ДТЕК так і не вдалося здійснити свої наміри. На територію водоканалу їх  не пустили. Про це повідомляє прес-служба ДТЕК.

КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Марганецької міськради порушило закон та не допустило до енергооб’єктів представників ОСР для припинення електроживлення. Причина відключення – наявна заборгованість за електроенергію та неконструктивна позиція Марганецького водоканалу щодо її погашення, яка ставить під загрозу як водопостачання міста, так і можливість оператора системи розподілу надавати надійне та безперебійне електропостачання – йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

Зазначається, що загальна сума заборгованості КП «ВУВКГ» ММР становить 17,8 млн грн. Через це Оператор системи розподілу був змушений поінформувати про припинення з 22 березня 2021 року електропостачання водоканалу.

22 березня під час спроби здійснити відключення фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі не були допущені до розподільчого електрообладнання водоканалу, що знаходиться на території АТ “Марганецький ГЗК”.

Це пряме порушення закону, адже згідно з правилами роздрібного ринку електричної енергії споживач електричної енергії зобов’язаний забезпечувати доступ представникам ОСР до об’єкта для виконання відключення та обмеження споживання та виконувати їх обґрунтовані письмові вимоги щодо усунення виявлених порушень, якщо це обумовлено умовами договору. Порушення закону «Марганецьким ГЗК» зафіксовано відповідним актом, – зазначають в ДТЕК.

Наразі на розгляді у Господарському суді Дніпропетровської області вже перебуває позов ДТЕК Дніпровські електромережі до КП «ВУВКГ ММР» про зобов’язання надання безперешкодного доступу до всіх електроустановок, на які здійснюється розподіл електроенергії. АТ «Марганецький ГЗК» залучено у справу у якості співвідповідача. Він несе таку ж відповідальність за перешкоджання в доступі до енергообладнання, як і Марганецький водоканал». Залежно від рішення суду ця відповідальність може бути адміністративною, або навіть кримінальною. 30 березня заплановано судове засідання щодо розгляду претензії ДТЕК Дніпровські електромережі до КП «ВУВКГ ММР».

В разі задоволення позову АТ «Марганецький ГЗК» та КП «ВУВКГ ММР» повинні будуть окрім забезпечення доступу, оплатити усі судові витрати та витрати виконавчої служби, що буде виконувати рішення суду.

Обов’язок оператора системи розподілу – здійснювати розподіл електричної енергії, а обов’язок клієнтів – своєчасно оплатити ці послуги. Це передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії» та Правилами роздрібного ринку електроенергії. Невиконання Марганецьким водоканалом та Марганецьким ГЗК закону ставить під загрозу надійність електропостачання. Оскільки несплата та накопичення боргів загрожують можливості ОСР надавати послугу розподілу електричної енергії клієнту з дотриманням показників якості електричної енергії, визначених державними стандартами. А також створює дефіцит коштів для проведення ремонтів та модернізації енергетичної інфраструктури регіону, – пояснюють у компанії.

Нагадаємо, у разі знеструмлення комунального підприємства без питної води залишаться мешканці Марганця, Томаківки і частини Томаківського району.

Відео з місця подій:


Фото: Володимир Садиков

 

To Top