Купити квартиру в Дніпрі

Допомога українцям
1208
1208

З нового водогону не отримали жодної краплі: на Нікопольщині понад 15 тисяч людей залишаються без води

на Нікопольщині понад 15 тисяч людей залишаються без води 4

На Нікопольщині понад 15 тисяч людей залишаються без води. А з 1 грудня постачальник з ними розриває договори.

Про це йдеться у сюжеті Олени Мендалюк, передає Nikopolnews.

Понад 15 тисяч жителів Мирівської і Томаківської громад залишилися без води і опалення. Зараз люди готуються до найважчої зими. Адже майже 2 місяці вони живуть без централізованого водопостачання. Питну і технічну воду беруть у спеціально облаштованих пунктах.

На Нікопольщині понад 15 тисяч людей залишаються без води

Катерина Дмитрівна переселенка з Енергодара. Їй – 81 рік. Говорить, що вік доживатиме не вдома. Та ще й тачки з водою доводиться тягати.

«Важко тягати, а вода потрібна, з Києва приїжджає онука з дитинкою, усього 7 місяців, ми теж носимо воду і покупати, і попрати, але ось такі обставини», каже  пенсіонерка.

Майже 2 місяці без централізованого водопостачання живе Томаківка. Так, у  жінки, на ім’я Ольга вся квартира заставлена відрами й баклажками. Після підриву росіянами Каховської ГЕС без води вона жила тривалий час, тому запаси питної в оселі є завжди. Їх носить із двору, разом із сусідами там пробурили свердловину. Обійшлася вона у понад 20 тисяч гривень, половину вартості компенсували з сільського бюджету.

на Нікопольщині понад 15 тисяч людей залишаються без води 3

Нещодавно у Томаківській громаді відбулося зібрання з приводу відсутності централізованого водопостачання. Голова громади Іван Калашник каже, що постійно направляє запити на його відновлення до «Марганець водоканалу».

Причини кожного дня, кожного тижня вони міняються, і результат той, що ми бачимо всі, в мережі води немає.

«Мені 77 рік. Я перерахую свої діагнози: онкологія, стенокардія, астма. Скільки я зможу наносити води?», говорить міська жителька.

Обурення людей селищний голова розуміє. Від моменту підриву Каховської греблі громада без сталого водопостачання. Не покращив ситуації й запуск магістрального водогону «Запоріжжя-Томаківка-Марганець». Хоча всі рахунки, запевняють у селищній раді, вони справно сплачують.

на Нікопольщині понад 15 тисяч людей залишаються без води 5

«Зараз по 200 тисяч погашаємо, до кінця року осталось 2 платежі. 2,6 млн ми їм перерахували з моменту домовленостей, але вода була 2 місяці, і то нестабільно», говорить Іван Калашник.

З 1 грудня комунальне підприємство взагалі планує розривати договори з абонентами. Місцевий житель Олександр показав журналістам листа від постачальника води “Марганецьводоканал”.

«Вони розірвуть договір у зв’язку з тим, що немає у них на оплату електроенергії, щоб подавати воду. Держава профінансувала велике будівництво, великі дуже гроші, зрозуміла річ, оперативно вони зробили. Ми всі були раді, що вже буде вода», каже чоловік.

Такі попередження отримують і жителі Мирівської громади. По селу Зоря прокладені труби магістрального водогону. І ними йде вода, але люди сидять і без неї, і без опалення.

«І скільки тут? Не знаю, фляг 50. Треба скотину нагодувати й напоїти, і самим треба помитись, ще й з опаленням біда. Ми ж не можемо ніяк закачати. От я воду привезла, але в опалення ніяк не можемо закачати», каже Людмила з села Зоря.

на Нікопольщині понад 15 тисяч людей залишаються без води

«На даний час ми з вами стоїмо практично на магістралі. Новому водогоні, який побудували за державні кошти, на який витратили 14 млрд гривень. Для того, щоб в нашому всьому районі була вода, але на даний час ми не отримали з цього водогону ні краплі води», розповіла Катерина Поротько, староста Зорянського старостинського округу.

Тим часом у «Марганецьводоканалі» заявляють про борги Томаківської та Мирівської громад. А ще у підприємстві говорять про скрутне фінансове становище.

«Питання зараз йде про воду питну, яка постачається з липня, з кінця червня і по теперішній час. Який борг становить? Десь приблизно 7 мільйонів Томаківська громада, 5 мільйонів Мирівська громада. На сьогодні підприємство у великих боргах. У нас просто немає коштів», каже Андрій Михайлик, в. о. директора КП «Марганецький водоканал»

на Нікопольщині понад 15 тисяч людей залишаються без води 2

Відновлення подачі води можливе лише після укладання нових договорів. Нині тривають узгодження умов співпраці з громадами та тарифом. Вже зроблені розрахунки, направлені на перевірку в «Жилком» у місто Дніпро. Там пройдуть перевірку і будуть узгоджені з громадами. Проте люди не згодні з новими тарифами. Вони кажуть, що зараз тариф на воду становить по 40 гривень, а хочуть встановити – 120.

«6-10 кубів на місяць. Якщо ми зараз платимо по 40, то я буду платить 400 гривень, якщо 126 це вже буде 1260…», каже Ольга жителька села Зоря.

Як довго ще не буде води – невідомо. Люди готуються до зими під обстрілами та без води

Ще новини Нікопольщини: «Ми так чекали державний водогін, а води немає!»: проблеми з водою на Нікопольщині у центрі уваги ЗМІ

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу