Мешканці Покрова на чолі з мером висадили дерева-лихтарики та горобину (фото)

В Покрові на бульварі Шевченка висадили деревця кельрейтерії та горобини. Участь у озелененні взяв міський голова Олександр Шаповал, а також Яніка Мерило, передає Nikopolnews, посилаючись на пресслужбу мера Покрова.

Важлива ініціатива була реалізована у рамках проекту Яніки Мерило EcoAngel. Молоді деревця прикрасять одне зі знакових місць Покрова.

Яніку Мерило знають у Покрові не лише як відомого реформатора та радника міністра цифрової трансформації, перш за все, як людину, котра спільно з міським головою Олександром Шаповалом впроваджує перспективні програми та ідеї. Окрім електронних сервісів, що вже активно діють у місті, піднімаються питання екологічного спрямування. Одна з останніх ініціатив, з омолодження зелених насаджень, була реалізована цієї суботи.

Разом з молоддю та небайдужими містянами Яніка висадила бульваром деревця горобини та кельрейтерії. У екоакції взяв участь і міський голова Олександр Шаповал, він говорив про важливість такої роботи, що до неї долучається молодь, яка прагне позитивних змін у своєму місті.

На цьому наголошували й інші учасники. Так, Федір Грищенко прийшов разом зі своїм онуком, Станіславом. За словами чоловіка, хоче, аби висаджене деревце нагадувало хлопчику про дідуся і цю мить, коли разом робили добру справу.

Не лише добра пам’ять залишиться про цей день, а й краса. Дерева додадуть бульвару затишку. Вони мають неабиякий декоративний ефект. Кельрейтерію називають деревом-ліхтариком через дивовижні плоди. А горобина в Україні — символ щастя та миру в родині.

Довідка від Nikopolnews:

Кельрейтерия – декоративне дерево з великими суцвіттями, перистим листям і незвичайними плодами. Це листопадне дерево заввишки до 15 м з ажурною шатровидной кроною. Зацвітає, коли майже всі дерева і чагарники відцвіли, в середині липня – вересні. Цвіте близько місяця. Плоди-коробочки дозрівають у вересні – жовтні. Весь квітконіс увішаний такими ліхтариками, розмірами 3-5 см, світло-зеленого, світло-жовтого або рожевого кольору.

Дерево посухостійке, теплолюбне. Родом зі Східної Азії.

У травні молоді пагони мають червонуватий відтінок, на початку літа густе перисте листя також декоративне, в кінці літа дерево шикарно квітує, а восени плодові коробочки (особливо рожевого кольору) надають рослині ще більш привабливий вигляд. Колір коробочок стає рожевим у теплу сонячну осінь, якщо дерево росте на родючих слабокислих грунтах. В інших випадках «плодова гірлянда» з жовтого кольору, висихаючи, переходить у світло-коричневий. Очікуваний ефект від декоративності крони і цвітіння приходить з роками – чим дорослішою стає кельрейтерия, тим рясніше цвітіння і рівномірніше відростає крона. При цьому насіннєві саджанці живуть до 150 років.

Часто кельрейтерию називають «мильним деревом», що не зовсім вірно й призводить до плутанини, адже Мильне дерево – це окремий рід рослин того ж сімейства (Сапиндовые). Насіння кельрейтерии мають малу кількість сапонінів і тому не годяться як піноутворювач. Тому кельрейтерию ще називають «хибним мильним деревом», а через плоди – «деревом-ліхтариком».

To Top