Купити квартиру в Дніпрі

Допомога українцям
445
445

«Ми так чекали державний водогін, а води немає!»: проблеми з водою на Нікопольщині у центрі уваги ЗМІ

«Ми так чекали державний водогін, а води немає!»: проблеми з водою на Нікопольщині у центрі уваги ЗМІ

Проблеми з водою на Нікопольщині розпочалися після підриву окупантами Каховської ГЕС і  знищення Каховського водосховища. Магістральний водогон, на який було витрачено 18 мільярдів гривень з державного бюджету і який запустили у червні цього року, мав забезпечити якісною питною водою мешканців Нікопольського району. Але врешті станом на сьогодні у Нікополі збудованим водогоном не користуються, надаючи перевагу старому – місцевому, в Марганці води частіше немає, ніж вона є, у Покрові вода з кранів тече брудна і погано пахне – мешканці не використовують її у якості питної. А в Томаківській і Мирівській громадах взагалі відсутнє централізоване водопостачання… Така от склалася парадоксальна ситуація.

Саме про останні дві громади піде мова у цьому матеріалі. Тут води немає вже декілька місяців, а з 1 грудня Марганецький водоканал офіційно розриває з мешканцями договори.

Приїхали журналісти з чотирьох телеканалів

Вчора до нашої громади приїхали журналісти з чотирьох телеканалів. Тема – вода, – розповіли у Томаківській громаді 13 листопада

Зазначається, що мешканці громади у відчаї зверталися в різні ЗМІ. І от – крига трохи скресла. Про проблему тепер, можливо, дізнаються не тільки на Дніпропетровщині.

Чи допоможе розголос? Покаже час.

Вчора з у Томаківці відбулися збори на тему води.

«Ми так чекали державний водогін, а води немає!»: проблеми з водою на Нікопольщині у центрі уваги ЗМІ

Томаківський селищний голова Іван Калашник коротко розповів присутнім про ситуацію на сьогодні. Він не приховує: вона складна, тривають перемовини. Влада не все розповідає жителям, але так треба.

Про водопостачання в Мирівській громаді доповів її очільник – Володимир Біленко – тут ситуація майже така ж складна, і теж тривають перемовини.

Дякуємо мешканцям Томаківської і Мирівської громад, за виважену позицію, за те, що прийшли висловити свою думку, за ДОПОМОГУ, це неймовірно цінно! Ми сподіваємось, що отак разом нам нарешті вдасться домогтися бажаного – стабільного водопостачання на адекватних умовах. Нам дійсно потрібна підтримка населення, – кажуть представники влади

Тут додають, що впродовж трьох років розповідали про ситуацію з водою і намагалися вирішити проблему, яка на сьогодні вилилася у справжню катастрофу.

«Ми так чекали державний водогін, а води немає!»: проблеми з водою на Нікопольщині у центрі уваги ЗМІ

Хто іще не розуміє, що і чому відбувається – приходьте пояснимо. Але спокійно: без популізму і гасел. Не про все можна писати в мережі… Марганецький водоканал роками «іде на дно», але ми, як влада і ми усі, як мешканці громади, не маємо права дозволити щоб він затягнув на це «дно» нашу громаду! – кажуть у Томаківській громаді

Яка, нагадаємо, отримувала воду від Маранецького водоканалу, а тепер залишилася без водопостачання

«Ми так чекали на новий водогін! Це ж держава будувала!»

Проблемі води, а точніше її відсутності, у Томаківській і Мирівській громаді, присвятили свій сюжет журналісти Суспільне Дніпро. Вони – одні з тих чотирьох ЗМІ, які відгукнулися і побували на місці подій.

Журналісти розповіли, що, зокрема, у селищі Томаківка вже два місяці повністю відсутнє водопостачання.

Кореспонденти поспілкувалися з місцевими мешканцями.

Людмила живе у двоповерховому будинку. Щодня, розповіла жінка, доводиться приносити кілька десятків літрів з пункту набору питної. Проблеми із водопостачанням почались після підриву греблі Каховської ГЕС, пояснила вона. Коли завершили будівництво нового водогону, сподівалась, що буде з водою. Однак нічого не змінилось. А з грудня, повідомив марганецький водоканал, підприємство взагалі розриває договори з людьми.

Дуже велика була надія, що ми будемо з водою, але її немає. На основі чого вони з нами розривають договір? Це ж держава будувала водогін. Ми чекали його. Чому вони тоді заодно не зробили воду на Томаківку?”— скаржиться Людмила

«Ми так чекали державний водогін, а води немає!»: проблеми з водою на Нікопольщині у центрі уваги ЗМІ

Людмила. Суспільне Дніпро

Десятки пляшок з водою в гаражі має Олександр. Їх чоловік набирає з місцевої колонки. Використовує для домашніх справ та роботи на городі. Чоловік зазначив: сподівається, що влада знайде рішення, й у селищі буде стабільне водопостачання.

Немає пояснень, чому немає води. Ну от немає їх. Чи треба більше платити? Люди вже про таке розмовляли, думали. Я не знаю, якщо не буде водопостачання, то город майже використовувати не буду, бо в нашій місцевості без поливу немає сенсу його тримати, — сказав Олександр

Олександр. Суспільне Дніпро

Олександр. Суспільне Дніпро

Проблеми з водопостачанням виникли через збитковість марганецького водоканалу, якому також належать комунікації томаківського, розповів голова селищної ради Іван Калашник. Та додав: планують повернути їх у власність громади і встановити власну систему очищення. Після цього зможуть постачати воду з нового магістрального водогону.

«Ми так чекали державний водогін, а води немає!»: проблеми з водою на Нікопольщині у центрі уваги ЗМІ

Повідомлення про розірвання договору з Томаківською громадою про надання послуг з водопостачання. Суспільне Дніпро

Ми будемо укладати договори з абонентами на наш томаківський водоканал, який буде купляти воду в Марганці. Питання тільки про справедливий тариф. Нам надіслали зразок договорів. У ньому томаківська сторона має право на отримання води. Всі інші права на боці марганецького водоканалу, — пояснив він

Голова Томаківської селищної ради Іван Калашник. Суспільне Дніпро

Голова Томаківської селищної ради Іван Калашник. Суспільне Дніпро

Води у Томаківській громаді немає через постійні обстріли насосних станцій та недофінансування підприємства, повідомив Суспільному керівник марганецького водоканалу Андрій Михайлик. Додав: аналогічна ситуація й у сусідніх Мирівській та Марганецькій громадах.

Протягом липня і жовтня їхні громади взяли воду згідно з лічильниками, питну воду, але відшкодування собівартості не було здійснено, і ми на сьогодні як підприємство у великих боргах, — сказав він

За словами Андрія Михайлика, марганецький водоканал готується укласти нові договори — не напряму з абонентами, а з місцевими водопостачальниками, яким продаватиме воду за вигідними для підприємства тарифами. Скільки часу займе перехід — залежатиме від бюрократичних нюансів, зазначив він. Якою буде вартість води для споживачів, теж наразі сказати не може — тариф встановлюватимуть водоканали громад.

«Ми так чекали державний водогін, а води немає!»: проблеми з водою на Нікопольщині у центрі уваги ЗМІ«Ми так чекали державний водогін, а води немає!»: проблеми з водою на Нікопольщині у центрі уваги ЗМІ

Новий магістральний водогін: що про нього відомо

Нагадаємо, будівництво водогону розпочалось після підриву російською армією греблі Каховської гідроелектростанції (ГЕС) та обміління Каховського водосховища, внаслідок чого без питної води залишились усі громади Нікопольщини, а також частково Криворіжжя.

Всього було обрано три ділянки, які з’єднують Кривий Ріг, Покров, Нікополь, Марганець та Запоріжжя, на яких проводили будівельні роботи. Зокрема ділянка від Запоріжжя до міста Покров. Її загальна протяжність 120 кілометрів, а потужність 150 тисяч кубометрів води на добу.

Побудова магістрального водогону тривала цілодобово близько 11 місяців.

Вже в березні були майже повністю добудовані дві гілки водогону “Запоріжжя — Томаківка — Марганець” та “Марганець – Нікополь – Покров”. А потім підрядники підключали об’єкти до енергосистеми.

Як працює водогін?

На першій водонасосній станції у Запорізькій області два забірні котловани виконують забір води з річки Дніпро. Згодом, вона потрапляє в магістральний водогін та з центрального диспетчерського пункту розподіляється між споживачами.

Увесь трубопровід водогону проведений під землею, окрім того, на випадок знеструмлень, об’єкт обладнаний автономними дизельними генераторами, які здатні самостійно живити напругою насосні станції.

17 червня компанія-підрядник офіційно заявила, що запустила водогін. За словами керівника служби відновлення, відповідний магістральний водогін мав забезпечити водою близько півтора мільйона жителів. Серед них жителі Нікополь, Марганця, Покрова та сіл і селищ у Нікопольському районі.

Протяжність мережі водогону — понад 120 кілометрів. Проєктна потужність водогону — 150 тисяч кубометрів води за добу. Загальна вартість всього проєкту склала 18 млрд 700 млн гривень.

Нагадаємо ми писали: Марганецький водоканал не може надавати водопостачання іншим громадам: звідки Томаківська громада планує брати воду

А також: В громаді на Нікопольщині під загрозою опалювальний сезон через відсутність води

Крім того: Проблема з питною водою у Покрові: благодійники завозитимуть бутильовану

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу