Невеселі будні мешканців села Веселе на Нікопольщині

Міському мешканцю складно уявити, що, коли, наприклад, потрібно у лікарню, то мало просто записатися на прийом до доктора, а треба ще думати, як туди дістатися, виділяти для цього цілий день, платити чималі гроші за проїзд або йти пішки багато кілометрів, а потім переживати, що не зможеш повернутися додому до вечора.

Або на ринок потрібно потрапити. Або, припустимо, пройтися по магазинах одягу. Або в гості до рідні. І це не якісь тимчасові труднощі, а постійно.

Міському мешканцю уявити складно, а люди в селах часто так і живуть. Особливо несолодко тим, хто живе у сильно віддалених від райцентрів населених пунктах. Вони все більше стають відрізаними від світу.

В даному конкретному випадку Nikopolnews розкаже про труднощі жителів села Веселе Нікопольського району. Воно якраз таке – віддалене. Знаходиться майже в 50 кілометрах від Нікополя, і, щоб дістатися до міста, людям доводиться проходити справжні квести.

– Раніше, при Союзі, на Нікополь ходили автобуси – 129 і 143. Проблем не було,– розповідають жінки, які приїхали в «районку» з Веселого.

Вони прибули сюди цілим десантом. Поодинці виходить занадто дорого. Тому, якщо потрібно до лікаря, шукають попутників. І коли набирається 3-4 людини, їдуть. Найняти машину коштує близько 500 гривень. Для одного – суттєва сума.

– Не «швидку» ж викликати. А автобусів з села давно немає. Ось і доводиться викручуватися таким чином, якщо треба до вузького спеціаліста, – кажуть жінки.

Є ще варіант – автобус №136, який йде на Нікополь з Новоіванівки. Але, по-перше, він майже завжди перевантажений. А по-друге, від Веселого до Новоіванівки 14,5 км. Можна дістатися пішки або попутками – тут як пощастить.

Переважна більшість мешканців у селі – пенсіонери. Молодь давно вже покинула ці, забуті Богом і владою місця. Роботи толком немає, елементарної інфраструктури немає. А старі доживають-виживають. Часто хворіють, як всі літні люди. А лікарня – в 50 кілометрах.

Кажуть, що, може, теж би переїхали – до дітей поближче. Але житло в Веселому коштує копійки. Та й за таку ціну продати важко. Ніхто сюди їхати не хоче. Стоять хати-пустки.

Тому мріють, що на них звернуть увагу. Золотих гір не просять – хоча б один автобусний рейс на день. Щоб можна було потрапити без проблем в лікарню, провідати дітей.

– Перевізники не хочуть їздити до нас – кажуть, не вигідно. І до того ж дуже погана дорога – тільки «вбити» транспорт, – пояснюють вони.

І все одно сподіваються. Адже не може так бути, що до них зовсім-зовсім нікому немає діла? Що проблему не можна вирішити на рівні району чи області.

Чи може?

Ми теж сподіваємося, що цей матеріал прочитають новообрані депутати районної та обласної рад і приймуть якісь заходи, допоможуть своїм виборцям.

P. S. Знаємо, що така проблема не тільки у жителів села Веселе. Писали про таке не раз. Чиновники нам обіцяли вирішити питання. Але віз і нині там. Не їде.

Головне фото – ілюстративне, з відкритих джерел

 

To Top