Пограбували і кинули на рейки помирати: хлопцю з Марганця, якого переїхав потяг, потрібна допомога

Кілька тижнів тому в соціальних мережах з’явилося прохання про допомогу Дукач Аліку Олександровичу з Марганця, який втратив частину ноги, потрапивши під поїзд. 16-річний підліток потребує встановлення протеза. Це обійдеться приблизно у 237000 гривень.

«Прошу допомоги у людей. Від вашої допомоги буде залежати подальша життя нашої дитини! Мій син потребує протезу, який коштуэ 237000 гривень. Потягом відрізало ногу. Йому всього 16 років, і він вірить у людей, які не залишаться байдужі і не проігнорують наше звернення. За 10 днів ми зібрали 15 відсотків від суми. Дякую всім людям за надану допомогу!!! ДЯКУЮ!!! 5168 7574 1592 3863 картка Дукач Аліка Олександровича» – пише автор поста, розміщеного в пабліку Типовий Нікополь.

Nikopolnews зв’язався з матір’ю хлопця Людмилою Олександрівною Муркович. Вона розповіла нам сумну і шокуючу історію.

За словами жінки, її сина пограбували, побили і кинули помирати на залізничне полотно. Це сталося в Марганці 27 січня 2021 року. Алік повертався додому в селище Городище і запізнився на маршрутку, тому йшов пішки. Його шлях пролягав поруч із залізницею. Він встиг зателефонувати матері і сказати про те, що запізнився. Майже відразу після цього отримав удар по голові і впав без свідомості, а прокинувся, коли поїзд переїхав йому ногу.

Больовий шок допоміг оговтатись і дав сили доповзти до першого житлового будинку, де Алік попросив людей викликати йому швидку допомогу. Хлопця доставили в лікарню. І вже тільки там вперше відчув біль. На щастя, лікарям вдалося врятувати йому життя.

У поліції Нікополя факт пограбування Аліка нам не підтвердили. Правоохоронці кажуть, що провадження відкрито за іншою статтею (276), а хлопець, повертаючись додому від дівчини, перечепився і впав на рейки. Але справа ще не закрита.

22 лютого хлопцеві виповнилося 16 років. Прекрасний вік, початок юності. А у Аліка – ампутація, лікарняні стіни, крапельниці і спроби змиритися з жорстокою реальністю, що важким каменем впала на нього.

Ми поспілкувалися з хлопцем. Він – студент, вчиться в коледжі в Запоріжжі. Сподівається, що зможе продовжити навчання, коли йому встановлять протез. Про нещастя, яке з ним сталося, згадує неохоче. І це зрозуміло. Поки що звикає до нового життя.

Сама Людмила Олександрівна має інвалідність з 2001 року. У неї перша група. Сина виношувала вже, маючи проблеми зі здоров’ям. Зараз пересувається на ходунках, а раніше була лежачою. Рідний батько хлопчика помер три роки тому. А тепер ще й таке горе…

Жінка пояснила, що в інтернеті не розбирається, тому в Фейсбуці публікує пости з проханням про допомогу з аккаунта чоловіка. Це на той випадок, якщо у читачів будуть виникати запитання.

Ми поставили запитання з приводу фінансування протезування державою.

– Нам сказали, що, коли оформимо інвалідність, може бути трохи дешевше. А про безкоштовне мова не йде. Вартість найдешевшого протеза – 130 тисяч гривень. Але потрібен більш якісний, так як Алік ще зростає, – пояснила Людмила. – Марганецька міськрада розгляне можливість виділення допомоги нам, але це буде невелика сума.

Якщо ви можете допомогти цій родині, будь ласка, допоможіть.

P. S. Сім’ю вже почали «обробляти» шахраї. Вони пишуть з «лівих» акаунтів, телефонують, пропонують нібито допомогу, але «потрібно підійти» до терміналу. Відома схема… На жаль, у світі досить покидьків. Звертаючись до таких, просимо не витрачати свій час. Рідні Аліка попереджені і не стануть виконувати ваші умови. Всіх же, хто веде збори, закликаємо бути максимально обережними.

Це шахрай. Будьте обережні!

To Top