Поблизу Нікополя з’явився новий музей з унікальними експонатами

Неподалік Нікополя з’явився новий музей, у якому обов’язково слід побувати тим, хто цікавиться історією рідного краю. Тут вперше представлено десятки нових експонатів. Серед них унікальні світлини та фотолітописи, передає Nikopolnews, посилаючись на сайт Покровської міської ради.

Історико-краєзнавчу кімнату відкрито у селі Шолохове, а саме у приміщенні Будинку культури. Тут історія старостинського округу  з часів перших козацьких поселень і до сьогодні. Історичні монографії, архівні світлини, документи, предмети побуту розповідають про часи та людей, які залишили по собі світлу пам’ять та спадщину.

– Ми давно мріяли про те, аби у Шолоховому з’явився краєзнавчий осередок, де можна зібрати експонати з історії нашого дивовижного краю. Цю ідею разом з односельцями виношували роками, – говорять місцеві мешканці Тетяна та Володимир Алілуєнки, Ірина Рибалкіна, – цього року вона  втілена у життя.

Ірина Рибалкіна, Володимир та Тетяна Алілуєнки

Оформити ентузіастам кімнату допомагали фахівці відділу культури виконкому, музейники Тетяна Подольчак, Людмила Карандєй, мешканці села. За їхніми словами, робота захопила всіх. Залу поділено за історичними періодами, передбачено локацію для презентацій та виставок. Основні експонати зібрані краєзнавцем Віктором Чергінцем, який все своє життя досліджує минуле селищ, що входять до старостинського округу, є одним з ініціаторів встановлення скорботного хреста на місці поховання жертв Голодомору 33-го. У залі зібрані свідчення очевидців, спогади, світлини людей, які пережили страшні роки Голоду, війни.

Віктор Чергінець та Василь Купчененко

Символічно, що першими відвідувачами кімнати стали ветерани, старожили села. Разом з ними відкривала двері молодь. З подією, що є знаковою, вітала заступник міського голови Покрова Наталія Бондаренко, яка передала у подарунок фотоекспонати.

Першу екскурсію разом з Тетяною Алілуєнко та Іриною Рибалкіною проводила Людмила Карандєй. Вони розповідали про кожен експонат, який зберігає цікаву історію. За ними епохи – людські долі та життя. Кімнату органічно доповнює автентична світлиця, де відтворено побут української хати. Присутні, серед яких староста Євген Лісніченко, голова селищної ради ветеранів Тамара Натикана, вокальний гурт базавлуцького клубу «Веселка», знаходили на світлинах своїх вчителів, хто у далекі післявоєнні роки вів малечу дорогою знань, лікарів, героїв-фронтовиків, численних односельців, хто писав історію старостинського округу. Вони живі у пам’яті, про них знатиме молодь, яка приходитиме до цієї кімнати, аби почути історію свого краю.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

У Покрові пройшла «Ніч у музеї»: як це було? (фото)

 

To Top