Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
1142
1142

«Мають купу лайфхаків виживання без води»: журналісти побували у Марганці (відео)

«Мають купу лайфхаків виживання без води»: журналісти побували у Марганці

Журналісти ТСН побували у Марганці і розповіли, як виживає місто без води, передає Nikopolnews.

На момент візиту журналістів Нікопольщина вже тиждень жила без водопостачання. Зараз часу пройшло трохи більше. живе Через теракт росіян на ГЕС Каховське водосховище продовжує міліти, тож водоканали не можуть брати воду для людей.

Пожежні машини на вулицях Марганця – тепер особлива втіха, бо везуть питну воду, – йдеться у сюжеті ТСН.

«Мають купу лайфхаків виживання без води»: журналісти побували у Марганці

Чисту воду доправляють з інших районів області. З пожежного шланга наповнюють величезні ємності, розставлені на вулицях. Пан Геннадій біжить із бідоном просто до шланга, аби безцінна рідина не пролилася.

“Бережемо воду. Все до краплинки. Діти без води сидять. Везу дітям воду на п’ятий поверх”, – розповідає чоловік

Таких пунктів роздачі води по місту вже двадцять, за три дні мерія обіцяє збільшити до ста. Від кожної ємності – спеціальні трубки, аби воду одночасно могли набирати шестеро – так уникають великих черг.

Бутильовану воду роздають безкоштовно гуманітарні місії, благодійні фонди та місцева влада. Головне – мати сили донести, кажуть мешканці. Поки набирають воду, діляться лайфгаками. Пані Анна – мати двох дітей, консультує, як запустити пральну машинку без води. “Десять літрів у лійці – висуваєте ящик і вливаєте десять літрів. І почуєте звук звичайного прання. Все чудово! Усі вчимося”, – розповідає жінка

«Мають купу лайфхаків виживання без води»: журналісти побували у Марганці

У Нікопольському районі справжній бум винаходів – люди вигадують, як збирати дощову воду. Із вбиральнями тут справжня халепа. В публічних місцях вони зачинені. Комунальники розставили містом усі біотуалети, що мали.

Те, що миється – в унітаз зливається. Перемо – теж для унітазу використовуємо. Намагаємось економити, – кажуть люди

Лише в Марганці та сусідніх селах у таких умовах живуть тридцять тисяч людей. За два місяці влада Марганця обіцяє в кранах технічну воду.

Є Миколаївське водосховище. Воно на території нашої громади, і ми зараз розробляємо проєкт, щоб протягнути сім кілометрів труби, – пояснює міський голова Геннадій Боровик

А поки готуються бити по місту свердловини. Вже у плані – понад двадцять місць.

Водночас у селах додатковий клопіт, як поливати городи та поїти худобу. Пані Настя із Дмитрівки набрала ванну дощової води, ще й запасу в басейні стане на місяць. Вірить: витримають.

Трохи буде важкувато, але в порівнянні з рештою, те, що діється, я думаю, це не найбільша проблема, – переконує жінка.

Вода з Каховського водосховища йде досі, але визначати рівень обладнання вже не може. Місцеві мешканці кинулися обстежувати дно, що огололилося. Ау  поліції ж попереджають – це вкрай небезпечно, адже росіяни будь-якої миті можуть почати обстріл з іншого берега водосховища. Крім того, в мулі чимало боєприпасів.

Тож під забороною у всьому Нікопольському районі тепер прогулянки біля водосховища, фото та відео обмілілих берегів, а також рибальство і плавання. Стежитимуть за цим спеціальні патрулі.

Журналісти побували у Марганці: сюжет ТСН

? Запускають пралки без води і тварин напувають із басейнів! Лайфхаки виживання із Дніпропетровщини? Запускають пралки без води і тварин напувають із басейнів! Лайфхаки виживання із Дніпропетровщини

Ще новини Дніпропетровщини: Нікополь без води більше тижня – як живуть люди і які лайфхаки вигадують (фото, відео)

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×